Gündem

Anayasa Mahkemesi: Suç işleniyor!

Anayasa Mahkemesi: Suç işleniyor!

Anayasa Mahkemesi: Suç işleniyor! Anayasa Mahkemesi yeni kararlarını tek tek açıkladı, gelen bilgilere göre Türkiye’nin yönetimini yapan mahkeme olarak gösterilen ve yüksek davaların görüldüğü bir mahkeme olan Anayasa Mahkemesi Can Dündar ve Erdem Gül hakkında madde madde yasalarına ek olarak kendisinin aldığı ve Anayasa Mahkemesi kararlarını sıraladı.

”Suç işlendi” mahkeme başkanı tarafından denen ilk açıklamada iddianame okundu ve sonrasında Can Dündar ve Erdem Gül hakkında Anayasa ihlalinin yapıldığını ve hiçbir haber, görsel, yazılı bir metinden dolayı özgürce açıklama ve haber yapma hakkına sahiptir dedi ve bu maddelerin mahkeme tarafından ihlale benzer haksız yere alındığını ve edildiğini 1. sırada açıkladı.

”Bu gece çıkmalarını istiyoruz!”

Anayasa Mahkemesi kararından sonra avukatları CNN TÜRK kanalına yaptıkları açıklamada tutuklu yargılanmalarının bu gece bitmesini istediklerini ve direkt olarak davanın düşmesini mahkemeden talep ettiklerini açıkladı. Erdoğan tarafından gereken yapılacak denen Can Dündar ve Erdem Gül’ün bundan sonra yine aynı şekilde meslek hayatlarına her zaman olduğundan farksız olarak tarafsızca devam etmeleri bekleniyor, Cumhuriyet Gazetesi’nin ise eski günlerine geri başarılı ve dosdoğru gitmesi beklenenler arasında.

Avukatlar ayrıca bu gece çıkarılmazlar ise direkt olarak yarın çıkarılmalarının gerektiğini ve bunu beklediklerinin açıklamasında bulundu, bakalım yeni gelen bilgiler ne yönde ve ne gibi kararlar ile olacak? Hepsini kısa bir süre sonrasında göreceğiz.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar