Para piyasası

Altının gram fiyatı tarihi zirvesine çıktı

Altının gram fiyatı tarihi zirvesine çıktı

Altının gram fiyatı tarihi zirvesine çıktı. Altının gram fiyatı 123,9 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmış oldu. Altının gram fiyatı ise bunun beraberinde, ABD Merkez Bankasının (Fed) kararları sonrasında artışa geçen ons fiyatı ve dolar kurundaki değerlenme ile yüzde 2’ye yakın yükselerek 123,9 liraya çıktı ve tarihi zirvesini görmüş oldu.

Altının gram fiyatı tarihi zirvesinde

Fed, dün beklentiler doğrultusunda faizlerde değişiklik yapmazken 2016 ve 2017 yılına ilişkin büyüme beklentilerinin aşağı yönlü revize edilmesi ve Başkan Janet Yellen’ın Brexit riskine dikkati çekmesi, altının ons fiyatının hızlı bir şekilde yükselişe geçmesine sebep oldu.
Dün 1.290 dolar seviyelerinde seyreden ons altın, Fed sonrası başlamakta olan yükselişini bugün de devam ettirerek 1.313,66 dolar ile 15 Ağustos 2014 tarihinden bu yana gördüğü en yüksek seviyeye ulaştı.
Altın fiyatlarında yaşanmakta olan yükselişlerin kalıcı olmayabileceğine dikkati çekerek, gram fiyatında 120 lira, ons fiyatında 1.300 dolar seviyelerinin üzerinde satışların etkisini yükselebileceği öngörüsünde bulundu.

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar