Altın zirvede

0
477
Altının fiyatı ne olur

zirvede

 

, ABD ile Kuzey Kore arasında yükselen gerginliğin etkisi ile iki ayın en yüksek rakamına yükseldi.

 

Altın fiyatları, ABD ile Kuzey Kore arasındaki gerginliğin yükselmesinin güvenli liman niteliğindeki varlıklara talebi güçlendirmesi sonucu iki ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Hedge fon yöneticisi Ray Dalio, “iki kavgacı, milliyetçi ve militarist liderin birbiri ile atışmasını” içeren artan risklere dikkat çekmiş oldu.
Spot altın yüzde 0.2 yükselişle ons başına 1,289.07 dolara kadar çıkarak 7 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesine çıkmasının sonrasında Singapur saati ile 11:46’da 1,286.16 dolara geldi. Metal bu hafta yüzde 2.2 ve bu yıl yüzde olarak 12 değer kazandı. altındaki yükseliş madencilik şirketlerinin hisselerinin yükselmesine sebep oldu.
Altın, yatırımcıların dikkatlerini jeopolitik risklere ve aynı zamanda gevşeyen dolara çevirmeleri ile birlikte bu yılın en iyi performans gösteren yatırım araçlarından biri oldu. ABD Başkanı Donald Trump bu hafta, Kuzey Kore’ye yönelik uyarılarını yoğunlaştırdı ve ABD’ye ya da müttefiklerine yönelik bir saldırıya sert tepki verileceğini belirtmiş oldu. Bu gelişmeler güvenli liman niteliğindeki varlıklara talebi yükseltti. Bridgewater Associates fonunu yönetmekte olan Dalio, ortaya çıkan risklerin ekonomik olmaktan ziyade siyasi olduğunu söyledi ve bu risklerin fiyatlara yansıdığını belirtmiş oldu.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Facebook

Yorum

Finanspara Bültene kayıt olun!

Finanspara Bültenine kayıt olun piyasadan önce siz haberdar olun...

Başarılı bir şekilde bültene kayıt oldunuz :)

Hadi bir sorun oluştu :(

Finanspara Forum

CEVAP VER