Para piyasası

Altın ons fiyatları nereye gidiyor?

Altın ons fiyatları nereye gidiyor?

 

Aralık ayından beri yükselişe devam eden altın fiyatları, ABD’de son günler PMI ve sanayi üretim rakamlarının beklentileri karşılamaması üzerine 27.02.2017 Günü 1264,85 Ons/$ ile son iki buçuk ayın zirvesini yaparak, 1250,50 $ Geriledi. Altın yükseliş trendini hala devam ettirmektedir. Sert geri çekilmeler, alım fırsatı olarak düşünülebilir.

 

 

Çünkü ABD 10 yıllık tahvil faizinin geri çekilmesi de altına talebi arttırmaktadır. Bunun yanında Fed’e yönelik faiz artırım beklentileri %40’dan %50’ye çıkmasına rağmen, dolar endeksinde önemli bir değişiklik bulunmuyor. 1254.30 ve 1253.50 $ Destek olarak kırılıp kırılmayacağı mutlak takip edilmelidir. 1259.10-1260.00 $ ve 1261.90 $ değerleri ise, altın fiyatları yükselişe geçtiğinde ilk dikkat edilecek direnç değerlerdir. Orta vadede FED ve Tump’tan ters yönde açıklamalar gelmez ise altın fiyatlarının 1271,00 ve 1271,90 Dolarlar arası değerlere ulaşması beklenebilir. Çünkü yarın Trump’un kongrede konuşması bekleniyor. Bu konuşma altınına yön verecektir. Trump, Fed yetkililerinden gelecek açıklamaların ve ABD istihdam verilerinin ardından kararsızlığını aşmasını bekliyorum. Açıklamalar sonrasında dolar endeksinde ve ABD 10 yıllık tahvil getirisinde yukarı yönlü sert hareketler görülürse altındaki büyü bozulabilir.

 

[poll id=”5″]

Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar