Gündem
Neler Oluyor?

Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Altın Fiyatlarını Neler Etkiler? Altın tüm dünya üzerinde işlem görmekte olan bir finans aracı olmakla birlikte aksesuar olarak da kullanılan bir madendir. Altın fiyatları yerel olarak belirlenmez yani Türkiye’de 3 lira olan altın Amerika’da 5 lira olamaz. Fiyatları küresel olarak belirlenen bu madenin  işlem görebilmesi için sürekli borsalar ve piyasalar açık tutulmaktadır. A ülkesindeki altın borsası yada piyasayı kapandıktan sonra B ülkesindeki altın borsası yada piyasası açılarak bu piyasanın boş kalması engellenmiş olur.

Altın Fiyatı Neden Etkilenir?

Dünya’nın tüm ülkelerindeki gelişmeler altın fiyatları konusundaki değişimleri tetiklemektedir. Bu fiyatlara yön veren en önemli ülke ise ABD’dir. Bu ülkedeki ekonomik durumlar altının fiyatının inmesine veya çıkmasına neden olabilmektedir. Örnek olarak geçtiğimiz yıl ABD’de yaşanan küresel kriz altın Fiyatları’nı yükseltmiş ve hala da yükseltmektedir.

Bazı ülkelerde gelenekler olarak altına bazı mevsimlerde daha fazla ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu ihtiyaçlarla birlikte altın fiyatları düşebilmekte veya çıkabilmektedir. Bu ülkelerin başında ise Türkiye ve Çin gelmektedir. Örnek olarak yaz aylarında düğünler olduğundan altının fiyatları yükselebilmektedir. Kış aylarında ise düşebilmektedir.  

Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir? Hangi faktörler altın fiyatlarını etkilemektedir? Neden ve nasıl yükselir?

Kullanıcı Oyu: 4.15 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar