Para piyasası
Neler Oluyor?

Altın Fiyatları 2 Haftanın En Düşüğünde

Altın Fiyatları 2 Haftanın En Düşüğünde

Altın Fiyatları 2 Haftanın En Düşüğünde Altının gram fiyatı, 185,8 lirayla beraberinde ise 2 haftanın en düşük seviyesine gerilemesinin sonrasında ise 186,4 lira seviyelerinde dengelendi. Çeyrek altın ise 305 liradan işlem görürken, Cumhuriyet altını 1.247 liradan alıcı bulmuş oldu.

Altının gram fiyatı, dün dolar/TL’deki düşüşe karşın ons altın fiyatının bir haftanın en yüksek seviyesini görmesinden bulduğu destekle günü yüzde 1,8 düşüşle 186,6 liradan tamamlamış oldu. Aşağı yönlü hareketine bugün de devam eden altının gram fiyatı, 185,8 lirayla son 2 haftanın en düşük seviyesini görmesinin sonrasında ise saat 09.45 itibarıyla yüzde 0,1 değer kaybıyla 186,4 lira seviyelerinde dengelenmiş oldu.

Aynı zaman süreci içinde Kapalı çarşı’da çeyrek altın 305 liradan satılırken, Cumhuriyet altın da 1.247 liradan satış işleminden devam ediyor.

ONS ALTIN FİYATI DÜŞTÜ

Altın fiyatları; doların güçlü seyir izlemesi, ABD Hazine tahvil getirilerinin yükselmesi ve beraberinde ise yatırımcıların ABD ve İran arasındaki anlaşmazlığa tepkisinin ılımlı kalmasıyla düşüş gösterdi. Altının spot piyasadaki ons fiyatı yüzde 0.2 düşüşle 1.221.61 dolara gerileme gösterdi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar