Para piyasası

Altın alacaklar dikkat düşüş geliyor

Altın alacaklar dikkat düşüş geliyor

Son zamanlarda Fed faiz beklentilerinin baskısı altında gerileme gösteren altın için karamsar beklentilere bir yenisi daha eklenmiş oldu.
Son tahmin, İsviçre merkezli yatırım bankası UBS’ten. UBS, altında düşüş eğiliminin kısa vadede devam edeceği tarafında. UBS Varlık Yönetimi Emtia Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dominic Schnider, altında kısa vadede düşüş bekliyor. 208 için tahmin ons başına 1200 dolar.

Schnider’ın açıklamalarına göre yer alan haberde ise UBS, 2018’in sonuna doğru ise fiziki talep artışının öne çıkacağı beklentisinde yer alıyor.

Eylül ayında son kez 1350 doların üzerinde alıcı bulmakta olan ons altın, 1357,59 dolar/ons seviyesini grafiklere kaydettiğinden beri geriliyor. Geçtiğimiz hafta 1244 doların altını test etmekte olan altın bugün de 1248 dolarda, yatay seyretmekte.

Kıymetli metalin son dönemde yer alan haberde ise jeopolitik risklere çok sınırlı tepki vermesi dikkat çekiyor. Diğer taraftan son fiyatlamada, faiz artırım beklentisinin beraberinde ise ABD vergi reformunda ilerlemeye yönelik iyimserliğin de doları desteklemesi etkili olduğu görüldü.

ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar