Para piyasası
Neler Oluyor?

Alınacak Evin Tamamına Kredi Çekilir Mi?

Alınacak Evin Tamamına Kredi Çekilir Mi? Ev kredisi çekerken evin tamamına kredi çekilir mi? Hangi bankalar evin tamamına kredi veriyor? Bu yazımızda ise hangi bankalar evin tamamına kredi veriyor onları inceleyeceğiz.

Evin ne kadarı için kredi çekilir?

Alınacak Evin Tamamına Kredi Çekilir Mi? Ev alacaksınız ancak şartlar hakkında bilginiz mi yoktur. Ev kredisi çekerken bazı şartlar mevcut. Ev kredisi çekerken, alacağınız evin maximum %80 kısmı kadar kredi çekebilmektesiniz. Bu durumda kalan %20 kısmı ise ön ödeme yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak bu durumda da bazı istisnalar mevcut.

Anlaşmalı Konut Projeleri

Bazı anlaşmalı konut projelerinde ise % sıfır peşinatla ev sahibi olabiliyorsunuz. Bunun için anlaşmalı konut proje kampanyalarını takip etmeniz gerekiyor.

İhtiyaç Kredisi

Ev alacaksınız ancak ön ödeme için nakitiniz olmayabilir. Bunun için yine bir çözüm olarak ihtiyaç kredisi çekerek ön ödeme olarak kullanabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmeniz için kredi notunuzun oldukça yüksek olması gerekmektedir. Hem ihtiyaç kredisi ve hem konut kredisi onaylanması biraz zorlayabilir sizi. Bu durumda ekonomik durumunuzu değerlendirerek kendinizi zorlamayacak şekilde ödeme seçenekleri belirleyebilirsiniz. Aksi halde zor durumda kalabilirsiniz. Eğer geliriniz ve kredi notunuz bunun beraberinde iki kredi birden çekmek için uygun değil ise bankaların sunduğu ipotekli ihtiyaç kredisi ürünlerinden faydalanabilirsiniz ancak bunun için de ipotek ettireceğiniz başka bir taşınmaz malınız olması gerekmektedir.

Alınacak Evin Tamamına Kredi Çekilir Mi?

Alınacak Evin Tamamına Kredi Çekilir Mi?

Alınacak Evin Tamamına Kredi Çekilir Mi?

Alınacak Evin Tamamına Kredi Çekilir Mi? Ev kredisi çekerken evin tamamına kredi çekilir mi? Hangi bankalar evin tamamına kredi veriyor?

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar