Gündem

Akıllı telefonlara yeni özellik

Akıllı telefonlara yepyeni bir özellik daha geldi. Bu özellik nedir ? Bu özellik akıllı telefonlarda kış saati uygulaması gelmesi. Dünya ülkeleri, bu gece saat 04.00’da saatlerini 1 saat geri alarak yaz saati uygulamasını sonlandırılmış olacak. Türkiye’de ise 1 Kasım seçimleri sebebiyle saatler 8 Kasım’da geri alınmış olacak.

 

Bu nedenle ise Türkiye’de saatlerin dünya ülkelerinden daha geç geri alınacak olması, elektronik cihazlarda karışıklıkları da beraberinde getirebilir. Özellikle akıllı telefonlar, otomatik saat güncelleme özellikleri sebebiyle kullanıcılar farkında olmadan saatleri 1 saat geri alabilir. Bu karmaşanın önüne geçmek için telefonun ayarlar kısmından “tarih ve saat” bölümüne giriş yapılarak, otomatik zaman güncellemesi özelliğinin kapatılması gerekmekte olduğu belirtildi. Uzmanlar, bu durumun bilgisayarlarda da otomatik güncellemeler sebebiyle size sorun yaşatabileceğine dikkatleri üzerine çekmekte.

[poll id=”7″]

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar