Gündem

3 Akaryakıt şirketine soruşturma

3 Akaryakıt şirketine soruşturma açıldı. Rekabet Kurulu, akaryakıt şirketleri olan OMV Petrol Ofisi, Milan Petrol (Moil) ile TP Petrol hakkında soruşturma açılmasına karar vermiş oldu.

Üç akaryakıt şirketi hakkında soruşturma açıldı.

 

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer almakta olan duyuruya göre kurul, çeşitli akaryakıt dağıtım şirketlerinin, intifa hakkını kötüye kullanmak suretiyle, bayilerinin kendileri veya kendilerinin göstereceği LPG dağıtım şirketleri dışında kalan şirketlerden oto gaz LPG tedarikini engelleyerek sözleşme serbestisini ve rekabeti haksız olarak sınırlandırdıkları iddialarıyla yapılan başvuruyu ise, Danıştay 13. Dairesi’nin kararı üzerine yeniden değerlendirdi.

Dosyada yer alan bilgi ve belgeleri müzakere eden kurul, mahkeme kararında belirtilen hususları dikkate alarak, OMV Petrol Ofisi AŞ, Milan Petrol Sanayi ve Ticaret AŞ (Moil) ile TP Petrol Dağıtım AŞ hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırmış oldu.

Daha önce bahse konu şikayet sebebiyle yapılan ön araştırmada yer alan, söz konusu uygulamalar incelenmiş, şikayetin reddine ve soruşturma açılmamasına karar verilmişti.

 

 

 


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar