Kariyer
Neler Oluyor?

2020 AÖF (Açıköğretim) Tercihleri Nasıl Yapılır ?

2020 AÖF (Açıköğretim) Tercihleri Nasıl Yapılır ? AÖF başvuru aşamaları nelerdir? Hangi evraklar gerekli? Başvuru ne zaman?

Bu yıl üniversite tercihi yapacak olan adaylar, Açıköğretim tercihlerinin nasıl yapılacağını merak etmekteler. Açık öğretimin, örgün öğretimden herhangi bir farkı yoktur. Ancak yinede örgün öğretim iş hayatında fark ediyor. Özellikle iş veren mutlaka örgün istemektedir.

Açık öğretim bölümleri 3 üniversitede vardır. İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi olarak hizmet vermekteler.

En Az Lise veya Dengi Okul Mezunu Olanlar İçin Yeni Kayıt

Anadolu Üniversitesinin Merkezi olarak Açık öğretim Sistemine göre öğretim yapan Açık öğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin programlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yüksek öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile öğrenci kabul edilmekte.

Açıköğretim (AÖF) Kayıt Şartları ve Evrakları Nelerdir?

Açıköğretim (AÖF) Kayıt Şartları ve Evrakları Nelerdir? Önlisans programlarını tercih edebilmek için ilgili Temel Yeterlilik Testi (TYT) puan türünde en az 150 puan almak Lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili Alan Yeterlilik Testi (AYT) puan türünde en az 180 puan almak
gerekmektedir.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) tercih işlemlerinde kontenjan dâhilinde bir önlisans veya lisans programına yerleştirilenler kayıt hakkı kazanmaktadırlar.

ÖSYM tarafından 2017-ÖSYS ile meslek lisesinde okuyan ya da mezun olan adaylara tanınan sınavsız geçiş hakkı kaldırılmıştır.

ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinden 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) başvuru işlemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2020 AÖF (Açıköğretim) Tercihleri Nasıl Yapılır ? Bu sıralamalarda 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerinden hangisini tercih ederseniz ona göre hazırlanmıştır. Bilindiği üzere geçen yıl bütün açık öğretim bölümleri için puan türü getirilirken bunun yanı sıra puan türüne göre de tercihler yapılacaktır. Bütün tercihler https://ais.osym.gov.tr/ sayfasında yapılacaktır. Tıklama yaparak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Buraya tıklayarak tercih kılavuzu sayfamızı ziyaret edin.

2 yıllık açıköğretim bölümleri için tablo 3′e bakın.

4 yıllık açıköğretim bölümleri için ise tablo 4′ü inceleyin.

Açıköğretim Üniversitesi (AÖF) Taban Puanları için tıklayın

2020 AÖF (Açıköğretim) Tercihleri Nasıl Yapılır ?

2020 AÖF (Açıköğretim) Tercihleri Nasıl Yapılır ?

2020 AÖF (Açıköğretim) Tercihleri Nasıl Yapılır ?

2020 AÖF (Açıköğretim) Tercihleri Nasıl Yapılır ? AÖF başvuru aşamaları nelerdir? Hangi evraklar gerekli? Başvuru ne zaman?

Kullanıcı Oyu: 3.08 ( 11 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar