Gündem
Neler Oluyor?

2. ALES sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM ALES Sınav Tarihi

ALES sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM ALES Sınav Tarihi

2. ALES sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM ALES Sınav Tarihi ile ilgili olarak ALES/2 sınavı için bekleniyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklama yer alan haberde ise yılda üç kez yapmaya karar verilen ALES sınavının ikincisi için başvurular bilindiği üzere yapılan incelemede 24 Temmuz 2 Ağustos tarihleri arasında alınmış oldu. ALES/2 başvurusunu kaçıran adaylar için ise geç başvuru tarihi 9 Ağustos olarak belirlenmişti. Peki sınav hangi tarihte yapılacak? Hangi gün ve saat yapılacak?

ALES/2 sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM ALES sınav tarihi

YÖK tarafından yapılan yazılı açıklamanın sonrasında ise yılda üç kez yapılmasına kararı çıkan ALES sınavının ikincisi hangi tarihte düzenlenecek? 24 Temmuz 2 Ağustos tarihleri arasında başvuruları alınan bunun beraberinde ise ALES/2 sınavının ne zaman yapılacağı adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki ALES/2 sınavı ne zaman olacak?

ALES/2 SINAVI NE ZAMAN?

ALES/2 sınavı 30 Eylül tarihinde yapılacak. Adalar başvuruları 24 Temmuz – 2 Ağustos arasında gerçekleştirecekler.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek olup tüm sonuç ve gelişmeler internet ortamı üzerinden yapılacak. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde yer almaktadır. Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olarak bilgi verilecektir. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları beraberinde ise, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Söz konusu işleme ise https://sonuc.osym.gov.tr üzerinden Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından tüm bilgilere ulaşabilecekler.

ALES sonuçları 25 Ekim tarihinde açıklanacak.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar