Gündem

16 kişiden 1 tanesi nadir hastalıktan mağdur

16 kişiden 1 tanesi nadir hastalıktan mağdur

16 kişiden 1 tanesi nadir hastalıktan mağdur ,İstanbul Medeniyet Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Oktay Kaplan tarafından yapılan açıklamalara bakılacak olursa Türkiye’de 5 milyon kişi dünyada 350 milyon kişi nadir olan hastalık türlerinden yakınıyor, insanların sağlık sorunları ile sürekli bir uğraş içerisinde olduğunu ve buna karşı önlem alınması gerektiğini dile getirirken dünyanın 4 bir yanında nadir görülen sağlık sorunlarının devam ettiğinin açıklamasında bulundu.

Ayrıca Kaplan dünyada her geçen gün sağlık sorunlarının daha fazla arttığına bunun için bazı yeni önlemler alınması gerektiğine değinirken kısa süreli hastalıklardan sonra insanların hastalığı daha uzun sürelerde attığına değindi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Oktay Kaplan’nin verdiği bilgilere bakılacak olursa genel anlamda sorunlar devam ederken insanların sağlık sistemi üzerinde oynamalar yapmaması, ilaçlarının düzenli alınması ve sürekli olmasa da yılda en az 1 defa hastaneye kontrole gitmelerinin oldukça uygun olduğu belirtildi. Dünyanın 7.5 milyar içerisinden 350 milyon kişinin bu gibi garip ve tanımlanamayan nadir hastalıklarından yakınmasının çok ama çok şaşırtıcı olduğu da dile getirildi. Daha öncelerde insan ırkının 1. çağlarında sağlık sorunlarının olduğu bildirilmiş ancak bugünkü kadar ileri teknoloji olmadığından dolayı ne gibi bir sorun olmadığı tam olarak anlaşılamamıştı.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar