Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Ne Kadar Sürer?

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Ne Kadar Sürer? Ne işe yarar? Bekleyen provizyon nedir? Ne zaman sisteme düşer? Açık Provizyon nedir?

Provizyon Nedir?

Provizyon Nedir
Provizyon Nedir

Provizyon Nedir? Provizyon bekleyen işlemlerinizde önonay işlemidir. Kredi kartınızla işlem yaptığınızda daha muhasebeleşmemiş işlem olarak görünür. Yani kredi kartınızdan çekilip henüz muhasebeleşmemiş anlamına gelir.

Provizyon Süresi Ne Kadar Sürer?

Provizyon süresi ne kadar sürer? Belirttiğimiz gibi yaptığınız harcama ile bu ödeme tutarının onaylanması ve bekleyen provizyon olanın ortadan kalkması yaklaşık bir günlük süreci kapsamaktadır. Yapılan ödemenin kartı ile ödemeyi alan POS cihazının farklı olması durumunda bu süre biraz geçebilmesi olabiliyor. Fakat 2 günlük sürenin üstüne çıkmamaktadır.

Açık Provizyon Nedir?

Açık Provizyon nedir? İnternet üzerinden yaptığınız alışverişler kart üzerinden ödenmek zorunda. Burada yapacağınız ödeme ile ödemeyi alan kurumsal firmada oluşan teknik hatalar neticesinde yaptığınız ödeme yine hesabınızda görünmeyecektir. Fakat limitinizden düşecektir. Buradaki harcama açık provizyon olarak kalır ve bu husus yurt içi ve yurt dışı alışverişleriniz için oluşan önemli bir nokta.

Provizyon İşlemi İptal Edilir Mi?

Provizyon işlemi iptal edilir mi? Evet iptal edebilirsiniz. Alışveriş yaptığınız yer iptal edebilir. Veya bankanızı arayarak şüpheli işlem diyerek iptal edebilirsiniz.

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Ne Kadar Sürer?

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Ne Kadar Sürer?

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Ne Kadar Sürer?

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Ne Kadar Sürer? Ne işe yarar? Bekleyen provizyon nedir? Ne zaman sisteme düşer?

Kullanıcı Oyu: 4.6 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar