Bankacılık

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar? Kredi kartları ülkemizde sürekli artış gösteren bir kullanıma sahiptir. Bankaların sundukları avantajlı ayrıcalıklar tüketiciler tarafından ilgiyle karşılanıyor ve geniş kitle tarafından kullanılıyor. Bankanız tarafından onaylanan bir kredi kartı, ortalama 12 gün içerisinde basılır ve kargoya verilerek yaklaşık 15 gün içerisinde kart sahibine ulaştırılır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu konuda dikkat edilmesi gereken iki nokta var: Bu noktalardan ilki kredi kartınızı tercih ettiğiniz bankanın onaylamasıdır. Eğer kartınıza onay verildiyse tarafınıza SMS ya da arama aracılığı ile bilgi verilir. Onaylama süreci, değerlendirme sona erdiğinde alıcı tarafından kabul edilen sözleşmelerden sonra hızlı bir işlemle tamamlanır ve bankanız kredi kartınızı basar. Bu süreç ortalama 10 gün içerisinde tamamlanır.

Kredi kartınızın Teslimat Durumu

Kredi kartını çıkarttırdığınız bankanın müşterisiyseniz, ilgili bankanızın internet şubesinden kredi kartınızın teslimat durumunu takip edebilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz, kredi kartınızın durumunu aktif çağrı merkezlerini arayarak kartınızın teslimat durumunun detaylı bilgisini alabilirsiniz. Kartınız sözleşmesiz ise verdiğiniz adresinizde soyadı sizinle uygunluk gösteren aileden herhangi birine teslim edilir. Fakat kartınız sözleşmeli olduğunda güvenlik açısından teslimat sadece kart sahibine yapılır. Teslimat esnasında kredi kartı sahibinin kimliği ilgili kurye tarafından eksiksiz kontrol edilir. Kontrol işlemi sorunsuz halledildiği müteakibinde, teslimat formu doldurulur ve kart sahibine son olarak ulaştırılır.

Kredi Kartınızın Gelmesi Gerektiği Halde Tarafınıza Ulaştırılmadıysa Ne Yapılabilir?

Herhangi bir aksilikten dolayı kredi kartınızın basımı gecikmiş olabilir veya kuryeye verilmemiş olabilir. Evde bulunmamanız durumunda kurye verilen adreste sizi bulamamış olabilir. Bu gibi durumlarda gönderim süresi uzar. Hangi sebepten dolayı geç kaldığını netleştirmek için en ideal yol bankanızla iletişim halinde olmanız ve bilgi almanız olacaktır.

Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar? Kredi kartları ülkemizde sürekli artış gösteren bir kullanıma sahiptir. Bankaların sundukları avantajlı ayrıcalıklar tüketiciler tarafından ilgiyle karşılanıyor ve geniş kitle tarafından kullanılıyor.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar