Araştırma İnceleme

Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır? İhtiyaçlarınız doğrultusunda başvurduğunuz kredilerin bir an önce çıkmasını istersiniz. Alacağınız paranın sizin için oldukça fazla önemi olduğu için, kredinin ne kadar çabuk çıkması sizin için bir o kadar anlamlı olacaktır. Fakat bazen olaylar istediğiniz gibi gelişmez bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de bankalar ile olan daha önceki ilişkilerinizden kaynaklanmaktadır. Bu ilişkilerinizin bir sonucu olan kredi notu ne kadar yüksek olursa kredinin onay aşaması da bir o kadar yüksek olacaktır.

Kredi notunuzu ödemelerinizi zamanında yapıp yapmadığınız kullandığınız kredi kartlarını düzenli ödeyip ödemediğiniz durumlara bağlı olarak düşmekte veya artmaktadır. Ödemelerinizi zamanında yapmanız kredi notunuzun olumlu etkilenmesi için bir etken olacaktır.

Kredi Başvurusu Yaptım Ne Zaman Onaylanır?
Yaptığım kredi başvurusu ne kadar sürede onaylanır diye merak ediyorsanız eğer bu durum kredi başvurusu yapma şeklinize göre de değişmektedir. Eğer kredi başvurusunu SMS yolu ile yaptıysanız sistem sizin kredi notunuz üzerinden ön değerlendirme yapacak ve olumlu ya da olumsuz yarım saat içinde size kısa mesaj gönderilecektir. Olumlu sonuçlanmasının ardından şubeye giderek kredi başvurunuzu aktif hale getirebilirsiniz.

Eğer kredi başvurunuzu şubeden yaparsanız bu durumda da şubenin yoğunluğuna göre bu işlem gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bazen sistem yoğunluğundan dolayı banka personeli size haber vereceğiniz söyleyebilir ve sizi telefon ile arayıp başvurunuz hakkında bilgilendirir, kredinizin ön onay almasının ardından gerekli sözleşmeleri imzalayarak kredinizi aynı gün alabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır? İhtiyaçlarınız doğrultusunda başvurduğunuz kredilerin bir an önce çıkmasını istersiniz

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar