Gündem
Neler Oluyor?

Emekli maaşları ne kadar yükselecek?

Emekli maaşları ne kadar yükselecek? Milyonlarca emeklinin Ocak zammı yarın açıklaması yapılacak. Tahminlerde yer alan bilgilere göre ise, SSK ve Bağ-Kur’luların Ocak zammının yüzde 10.65 ya da 11.09 olabileceğini gösterirken, en düşük maaş bin 134 liraya yükselebilecek. Peki, 2019 yılı için tahmin edilen emekli maaşına zam veya artış ne kadar olacak?

Emeklilerin gözü ocak ayına çevrildi. Asgari ücrete zam sonrasında ise şimdi sırada emeklere geldi. Emeklilerin zam oranı kaç olacak? Maaşlarında ne kadar artış olacak? TÜİK yarın enflasyon oranlarını açıklayacak. TÜİK açıklamasından sonrasında ise enflasyon oranına göre zamlar belirlenmiş olacak.

Emekliler ne kadar zam alacak?

Emekli maaşları ne kadar yükselecek? 2019 yılı tahminlerine göre, 2018 yılının sonlarına doğru enflasyon 10.65 olabilecek. Buna göre emekli ve bağkurlular 10.65 oranında zam alabilecekler.

Memur emeklileri yüzde olarak ise 4 zam ve yüzde 7.15 enflasyon farkı alabilmiş olacak. Merkez Bankası’nın ekonomistlerle yaptığı son beklenti anketindeki tahmin ise yapılan incelemede 2018’in ikinci yarısındaki enflasyonun yüzde 11.09 olabileceği yönünde. Buna göre ise SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 11.09 olacağı yönünde gelen haberler arasında yer alıyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar