Para piyasası
Neler Oluyor?

Dolar ve Euro Ne Kadar?

Dolar ve Euro Ne Kadar? Dolar – euro kaç TL? 2 Eylül 2019 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada yer alan döviz kurlarında son durum nedir? Dolar ve Euro yükselir mi?
ABD-Çin ticaret savaşı endişeleriyle yükselen grafiğini devam ettiren dolar/TL yeni haftanın ilk işlem gününe ise yapılan analizde 5,83 TL’den başlamış oldu.

Euro/TL ise 6,42 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

TCMB BAŞKANI UYSAL: ENFLASYON GÖRÜNÜMÜNDEKİ İYİLEŞME DEVAM EDİYOR

Son zamanlarda ciddi değer kaybı gözlenilen TL geride bırakmış olduğumuz haftada bir düzeltme hareketi yaparak yönünü 5,80 seviyesinin altına çevirirken, gelişmekte olan ülkeler arasında en iyi performansı gösteren para birimi olarak görülmüştü. Ancak 5,80’in altındaki seyir kalıcı olamadı.

Piyasalar bugün açıklanacak olan yapılan incelemede ise ikinci çeyrek büyüme verisi ile salı günkü enflasyon verisini izlemiş olacaklar.

Uzmanlar kurda 5,75 seviyesine kadar olabilecek bir çekilmenin düzeltme hareketi olarak görülmesi gerektiğini belirtirken, yukarıda ise 5,85 seviyesinin önemine dikkat çekmekte.

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar