Para piyasası

Çeyrek altın ne kadar oldu?

Çeyrek altın ne kadar oldu?

Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın gün ortasında 146,70 liradan alıcı bulmaya devam ederken, Kapalıçarşı’da ise çeyrek altın 241, Cumhuriyet altını da 981 liradan satışına devam ediyor.

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının sonrasında ise 146,70 lira seviyesinde dengelenmiş oldu.

Dün satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde olarak ise 0,49 azalışla 145,8 liradan tamamlamış oldu.

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının ardından yüzde 0,15 yükseliş göstererek 146,70 liradan işlem görüyor. Kapalı çarşı’da çeyrek altın 241 lira, Cumhuriyet altını da 981 liradan satış işlemine devam ediyor.

Küresel piyasalarda güçlenen dolardan negatif etkilenen altının ons fiyatı, dünkü değer kaybını bugüne de taşıdı ve şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde olarak 0,1 altında 1.269,9 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Uzmanlar, altının gram fiyatının, yurt içi piyasalarda dolar/TL’nin değer kazanmasına rağmen yatay seyrini koruduğuna vurgu yaparak bunun beraberinde teknik açıdan altının gram fiyatında 145,20 liranın destek, 146,20 liranın ise direnç konumuna geldiğini ifade etmiş oldu.

ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar