Altın Yorum ve Yorumları Analizleri Tahminleri

İçindekiler

Altın Yorum ve Yorumları Analizleri Tahminleri daha fazlası Finanspara’da. Bu sayfamızda anlık olarak altın yorum ve Altın analizleri an ve an paylaşılacaktır. Tarih sırasına göre başlıklardan takip edebileceksiniz.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (21.02.2020)

Koronavirüs salgınının küresel piyasalarda büyümeye olumsuz yansıyacağı endişelerinin artması güvenli liman taleplerini her geçen gün artırıyor. Diğer yandan Fed’in yıl sonu gelmeden para politikasını gevşeteceği spekülasyonu altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeleri destekleyen bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Bu hareketlenmeler ile birlikte ons altın son 7 yılın en iyi seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştiriyor. Çin kanadında ekonomik hasarın derinleştiğine ilişkin endişeler ile birlikte İran’da virüs sebebiyle 2 kişinin hayatını kaybetmesi ve Japonya’da karantinadaki yolcu gemisinde iki kişinin ölüm haberinin gelmesi, salgının Çin dışında yayılmaya devam ettiği endişelerini oldukça artırdı. Altının 2020 yılındaki performansına baktığımızda ise toplamda %6’dan fazla değer kazanımı yaşadığı görülüyor. Piyasalar gün içerisinde ABD kanadından gelecek olan PMI verilerini ve küresel çapta gelebilecek olan haber akışlarını izleyecek.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (20.02.2020)

Küresel piyasalarda uzun süredir başrol korona virüs olmaya devam ediyor. Virüs salgınına ilişkin endişelerin artması zaman zaman güvenli liman taleplerini oldukça artırıyor. Artan talep ile birlikte altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanıyor. Bu yukarı yönlü hareketlenmeler ile birlikte 2013 yılından bu yana en yüksek seviyeler yakınlarında fiyatlanan altında piyasalar dün Amerika’dan gelen ekonomik verileri takip etti. Gelen veriye göre Amerika’da Ocak ayında Üfe %0.5 artarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Bu ise Ekim 2018’den itibaren en büyük artış olarak kayıtlara geçti. Akşam saatlerinde ise FOMC Toplantı Tutanakları takip edildi.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (19.02.2020)

Küresel piyasalarda korona virüs kaynaklı endişeler ve tedbirler devam ediyor. Virüs kaynaklı ölümlerin Çin’de 2bin seviyesini aşması ile birlikte korona virüsün küresel büyüme üzerindeki etkisine ilişkin endişeler büyüyor. Bu endişeler ise yatırımcılar üzerinde riskten kaçınma eğilimlerinin oluşmasına neden oluyor. Bu eğilimler ile birlikte altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşiyor.

Altın Yorumları / Işık FX – (18.02.2020)

Güvenli liman fiyatlamaları haftanın ilk gününde de devam etti ve Değerli Metal 1585 direncini ihlal etti. Bu seviye üzerinde kalıcılıklar 1593 direncini ilk etapta hedef haline getirebilir. 1593 üzerinde ise 1600 direncini takip edeceğiz.

1585 altına inmesi durumunda ise sırasıyla 1582, 1578 ve 1575 desteklerini izleyeceğiz. Özellikle 1575 altında kalıcılık görmeden satış yönlü işlemlerde ihtiyatlı davranılmasında fayda görmekteyiz.

Altın Yorumları / Venbey Yatırım – (17.02.2020)

Çin salgınına ek olarak, anlaşmasız bir Brexit korkusu da piyasaların riskten kaçınmalarına katkıda bulunuyor. Altın, geniş riskten kaçınma karşısında mütevazi bir şekilde olumludur. Altın yükseliş eğilimini uzun vadede ve haftalık grafikte koruyor. Yükselen hareketli ortalamaların üzerinde gelişmeye devam ediyor.

Altın Yorumları / Osmanlı Yatırım – (14.02.2020)

Doların değer kazanmasına bağlı olarak emtianın düşüş yaşadığı gözleniyor. 1,575.38 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü gevşemeler görebiliriz. Önceki işlem gününde 1,574.76 seviyesinden kapanan ons altın için günlük kayıp %0.1 olarak gerçekleşti. ABD tahvil faizlerinde gözlenen yukarı yönlü hareket ons altını aşağı yönde baskılıyor.

Altın Yorumları / Osmanlı Yatırım – (13.02.2020)

1,571.35 seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü ivmelenmeler görebiliriz. Önceki işlem gününde 1,573.85 seviyesinden kapanan ons altın için günlük kazanç %0.42 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan ons altın için RSI göstergesi 58.14 seviyesinde iken momentumu 100.30 seviyesinde. Gün içi aşağı yönlü hareketlerde 1,571.35 seviyesi takip edilebilir.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (12.02.2020)

Bir yandan Çin kaynaklı korona virüs, bir yandan Amerika’dan gelen yoğun ekonomik veri akışları, bir yandan Amerika ile Çin arasında devam eden gelişmeler… Altın fiyatlarında gündem son zamanlarda oldukça yoğun. Korona virüs ile birlikte küresel çapta artan endişeler ile yukarı yönlü hareketlenmeler sergileyen altın fiyatları, ABD’den gelen ve piyasaları tatmin eden veriler ile birlikte dengeleniyor. Ek olarak Dünya Sağlık Örgütü Başkanı’nın virüs ile ilgili yaptığı açıklamalar endişelerin azalmasına neden olmadı. DSÖ Başkanı’nın Virüs için endişelerinin sürdüğünü açıklaması küresel bazda endişeleri bir tık daha artırdı. Altın fiyatları dalgalı bir seyir izlerken buna rağmen 2013 yılından itibaren en iyi seviyeler yakınlarında fiyatlamalar devam ediyor.

Altın Yorumları / Osmanlı Yatırım – (11.02.2020)

Doların değer kazanmasına bağlı olarak emtianın düşüş yaşadığı gözleniyor. 1,569.66 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü gevşemeler görebiliriz. Önceki işlem gününde 1,569.01 seviyesinden kapanan ons altın için günlük kayıp %0.31 olarak gerçekleşti. ABD tahvil faizlerinde gözlenen yukarı yönlü hareket ons altını aşağı yönde baskılıyor. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan ons altın için RSI göstergesi 56.05 seviyesinde iken momentumu 99.82 seviyesinde.

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım -(10.02.2020)

Haftanın son işlem gününde Altın yatırımcılarının, korona virüsünün ekonomik büyümedeki etkisine ilişkin endişelere odaklanmaya devam ettiği izlendi. Gün içerisinde Altın’ın, ABD’de açıklanan Tarım Dışı İstihdam, Saatlik Ortalama Kazançlar ve İşsizlik Oranı veri seti ile birlikte güçlenen Dolar’a bağımsız olarak üçüncü gününde de yukarı yönlü hareketini devam ettirdiği izlendi.

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (07.02.2020)

Haftanın üçüncü işlem gününde azalan güvenli liman talebi üzerine Altın’daki yükselişin baskılandığı izlenirken, açıklanan ADP özel sektör istihdam ve ISM Hizmet PMI Endeksi takip edilmişti. Haftanın dördüncü işlem gününde ise yatırımcıların dikkatlerini korona virüsünün ekonomik büyümedeki etkisine ilişkin endişelere odaklandığı izlendi. ABD’de açıklanan olumlu verilerin sonucunda nispeten güçlenen Dolar’ın, Altın fiyatlarını baskılamada yetersiz olması ve ABD on yıllık Tahvil faizlerinde gözlenen sınırlı gerileme ile birlikte Altın’ın yukarı yönlü hareketini ikinci gününde de sürdürdüğü takip edildi.

Altın Yorumları / Osmanlı Yatırım – (06.02.2020)

Doların değer kazanmasına bağlı olarak emtianın düşüş yaşadığı gözleniyor. 1,554.90 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü gevşemeler görebiliriz. Önceki işlem gününde 1,553.84 seviyesinden kapanan ons altın için günlük kayıp %0.21 olarak gerçekleşti. ABD tahvil faizlerinde gözlenen yukarı yönlü hareket ons altını aşağı yönde baskılıyor. 20 günlük hareketli ortalamasının altında olan ons altın için RSI göstergesi 50.20 seviyesinde iken momentumu 99.71 seviyesinde.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (05.02.2020)

Şubat ayına 1593 seviyelerinde başlangıç yapan altın fiyatlarında ilerleyen günlerde kademeli olarak aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Son zamanlarda piyasaların ana gündeminde Çin kaynaklı korona virüsü var ve bu konuda gelen haber akışları fiyatlamalar üzerine etki ediyor. Dün kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler devam etti ve ons altın yaklaşık olarak son 10 günün en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar gerçekleşti.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (04.02.2020)

Piyasaların son zamanlarda ana gündemi Çin kaynaklı korona virüsü. Piyasalardaki ürünleri direkt yada dolaylı yollardan etkileyen ve gün geçtikçe yayılmaya devam eden virüs fiyatlamalar üzerinde etki ederken, zaman zaman güvenli liman taleplerini de yükseltiyor. Bu gelişmeler ise altın fiyatlarında volatilitenin artmasına neden oluyor.

XAUUSD’yi incelediğimizde geçtiğimiz haftaya göre bir miktar gevşeme hareketleri görülse de halen son ayların en iyi seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar devam ediyor. Diğer yandan FED’in bir süre daha faiz oranlarında değişikliğe gitmeyeceğinin sinyalini vermesi altın fiyatları üzerindeki baskıları bir miktar azalttı. Ekonomik takvimde haftaya baktığımızda göze ilk çarpan olay Cuma günü Amerika’dan gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verisi. Yarın ise TDİ verisinin öncüsü sayılabilecek ADP Tarım Dışı İstihdam verisi takip edilecek. Veriler küresel piyasalarda hareketliliği artıracaktır. Çin kanadından virüs konusunda gelebilecek haber akışları fiyatlamalarda anlık sert etkiler yaşatabilir.

Altın Yorumları / Ziraat FX – (03.02.2020)

Geçen hafta risk iştahının zayıf seyrettiği ortamda taleple karşılaşan değerli maden, haftaya satıcılı bir görüntüyle başlıyor. Çin’de ortaya çıkan virüs salgını piyasaların odağında kalmaya devam ederken, temkinli mod korunabilir. Halihazırda, yayılma hızı görece yüksek olan virüsün akıbeti ile ilgili net bir öngörü yok. Ayrıca, Çin’de 10 Şubat’a kadar iş yapılmaması Çin otoriteleri tarafından duyuruldu. Bu kapsamda, değerli maden önemli gözüken 1.570 civarındaki desteğinin üzerinde kalmak isteyebilir. Olası yükselişlerde ise 1.589 direnç olarak izlenebilir.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (31.01.2020)

FED’in Çarşamba günü gerçekleştirdiği toplantısı sonrası para politikasını değiştirmemeye devam edeceğini işaret etmesi ve enflasyon endişelerini dile getirmesi daha gevşek para politikasına doğru değişimi işaret etti. Bununla birlikte Çin kaynaklı koronavirüsün yayılmaya devam etmesi ve küresel bazda endişeleri artırması güvenli limanlara talepleri artırdı. Hal böyle olunca altın fiyatları kazançlarını korumaya devam ediyor. Diğer yandan Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs salgınıyla ilgili ‘Uluslararası Kamu Sağlığı Acil Durumu’ ilan etti. Yaşanan gelişmeler ykından takip ediliyor ve fiyatlamalar üzerinde etki ediyor. Bununla birlikte piyasalar dün Amerika’dan gelen büyüme verisini takip etti.

Altın Yorumları / Osmanlı Yatırım – (30.01.2020)

1,572.70 seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü ivmelenmeler görebiliriz. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan ons altın için RSI göstergesi 66.64 seviyesinde iken momentumu 101.80 seviyesinde. Gün içi aşağı yönlü hareketlerde 1,572.70 seviyesi takip edilebilir.

Bu seviyenin geçilmesi durumunda 1,567.37, 1,558.14 ve 1,552.80 destekleri önemli hale gelebilir. Olası yükselişlerde ise 1,581.93, 1,587.27 ve 1,596.50 direnç seviyeleri olarak izlenecektir.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (29.01.2020)

Altının güvenli liman özelliği yeni hafta ile birlikte yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Çin kaynaklı koronavirüsün küresel bazda piyasaları etkilemesi ve endişelenmesi ile birlikte yeni haftaya gapli yukarı yönlü açılış ile başlayan altın fiyatları son 6 yılın en iyi seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştirdi. Zaman zaman gevşeme hareketleri yaşansa da altının 2020 yılında %4’ten fazla değer kazanımı yaşadığı görülüyor.

Altın Yorumları / Osmanlı Yatırım – (28.01.2020)

1,580.85 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü gevşemeler görebiliriz. Önceki işlem gününde 1,579.73 seviyesinden kapanan ons altın için günlük kayıp %0.2 olarak gerçekleşti. ABD tahvil faizlerinde gözlenen yukarı yönlü hareket ons altını aşağı yönde baskılıyor. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan ons altın için RSI göstergesi 71.60 seviyesinde iken momentumu 101.14 seviyesinde.

Gün içi yukarı yönlü hareketlerde 1,580.85 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin geçilmesi durumunda 1,582.30, 1,584.87 ve 1,586.32 dirençleri önemli hale gelebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,578.28, 1,576.83 ve 1,574.26 destek seviyeleri olarak izlenecektir.

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (27.01.2020)

Haftanın dördüncü gününde, yatırımcıların dikkatlerini yayılmakta olan korona virüsü kontrol altına alma çabaları takip edilirken, yeniden canlanan güvenli liman talebi ve ABD on yıllık Tahvil faizlerindeki gerileme ile birlikte Altın’ın kazançlarını sürdüğü izlenmişti. Haftanın son işlem gününde ise koronavirüs salgınının küresel bir epidemi haline gelebileceğine dair endişeler ve Amerikan Dolar Endeksi’nde gözlenen toparlanmanın baskıları takip edilirken, gün sonunda ABD on yıllık Tahvil faizlerinde gözlenen gerileme ile birlikte art arda üçüncü gününde de kazançlarına devam ettiği izlendi.

Altın Yorumları / Venbey Yatırım – (24.01.2020)

Altın geçtiğimiz günlerde Çin’den ve ticaret manşetlerinden kaynaklanan korkular karşısında piyasanın risk alma hissinden yararlandı. ABD-Çin ticaret savaşından sapmış gibi görünüyor, ancak ABD-AB mücadelesi geç saatlerde büyük ilgi görüyor. Bunun nedeni bölgenin ABD’nin en büyük müşterisi olma durumu.

Teknik anlamda yukarı yönlü hareketlerde 1570 ve 1575 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Olası aşağı yönlü hareketlerin devamında 1554 ve 1550 seviyeleri destek olarak takip edilebilir.

Altın Yorumları / Osmanlı Yatırım – (23.01.2020)

1,559.64 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü gevşemeler görebiliriz. Önceki işlem gününde 1,559.17 seviyesinden kapanan ons altın için günlük kazanç %0.01 olarak gerçekleşti. 20 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olan ons altın için RSI göstergesi 65.77 seviyesinde iken momentumu 99.20 seviyesinde. Gün içi yukarı yönlü hareketlerde 1,559.64 seviyesi takip edilebilir.

Bu seviyenin geçilmesi durumunda 1,563.35, 1,567.54 ve 1,571.26 dirençleri önemli hale gelebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1,555.45, 1,551.73 ve 1,547.55 destek seviyeleri olarak izlenecektir.

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (22.01.2020)

Haftanın ilk işlem gününde ABD’de piyasaların kapalı olması nedeniyle hacimlerin zayıf kaldığı takip edilirken, Orta Doğu’daki ısrarlı gerilimler ve ABD Başkanı Trump’ın azil sürecine dair belirsizlik ile birlikte Ons Altın’ın kazançlarına devam ettiği izlenmişti. Haftanın ikinci işlem gününde ise Uluslararası Para Fonu’nun bu yıl için küresel büyüme tahminini düşürmesi ve Çin’de meydana gelen virüs olayının piyasalarda risk iştahını azaltması ile birlikte güne yükselişle başlarken, gün içerisinde ABD ekonomisinin büyümeye devam edeceğine dair beklentilerin artması ve Fed’in faiz indirimlerinin devam etmesi olasılıklarının düşmesi ile birlikte Altın’ın bu seviyelerde tutunamayarak gerilediği takip edildi.

Altın Yorumları / Işık FX – (21.01.2020)

ABD’deki tatil nedeniyle yukarı yönlü yatay bir görünüm içerisinde olan Değerli Metal’de, bu gece saatlerinde ABD’denin Bağdat Büyükelçiliğine yakın Yeşi,l Bölge’ye roket saldırıları düzenlendiğine yönelik gelen haberlerle 1568 Dolar seviyesine kadar çıkıldı. Şuan için 1568 seviyesini takip etmekteyiz. Buranın kırılması halinde 1573 noktası ilk hedef haline gelebilir.

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (20.01.2020)

Geçtiğimiz hafta yaşanan önemli gelişmelerin başında Amerika ile Çin arasında imzalanan birinci faz ticaret anlaşması vardı. Bu anlaşma kapsamında ise enerji en çok ihracat yapılacak ürünler arasında yerini aldı. Anlaşma ayrıntılarına göre Çin, Amerika’dan ithal ettiği mal ve hizmet tutarını 2020 ve 2021 yıllarında en az 200 milyar dolar artıracak. Çin 2017 yılında ABD’den yaklaşık olarak 185 milyar dolarlık ithalat yapmıştı. Şimdi gözler ikinci faz anlaşmaya çevrildi ve bunun daha zorlu geçmesi bekleniyor.

Diğer yandan ABD ile İran arasında zaman zaman yüksek noktalara ulaşan gerilimler fiyatlamaları hızlandırıyor. Son günlerde bu iki ülke arasında gerginlikler bir miktar azalsa da Trump, İran Lideri Ali Hamaney’in ABD ve Avrupa ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Trump; İran’ın sözde dini liderinin ABD ve Avrupa ile ilgili kötü laflar ettiğini duyduğunu, İran ekonomisinin kötüye gittiğini ve halkının acı çektiğini, Hamaney’in sözlerine çok dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Gün içerisinde Martin Luther King günü sebebiyle ABD’de piyasalar tatil. Bu sebeple volatilite bir miktar daha az olabilir.

Altın Yorumları / Venbey Yatırım – (17.01.2020)

Orta doğuda gelişen ABD-İran gerginliğiyle 2013’ten beri en yüksek seviyesinde yükselen altında bugün $1547 seviyeleri görülmüştü. Şu an küresel hisse senetleri yükselirken altında dalgalanmalar durulmuş gözüküyor. Hafta boyunca oldukça başta Merkez bankası kararları, enflasyon rakamları ve çeşitli konuşmalar yer alırken.

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.01.2020)

Haftanın üçüncü işlem gününde Altın fiyatları, Çin mallarına ABD’nin uyguladığı milyarlarca dolar tutarındaki gümrük vergilerinin ABD başkanlık seçimlerinin ertesine kadar değiştirilmeyeceğine ilişkin haber sonrası gün içerisinde 1557 Dolar seviyesini test ettiği gözlendi. Türkiye saati ile 19.30’da başlayan imza töreninde ABD Başkanı Donald Trump’ın imza öncesi yaptığı, “Birinci faz anlaşma, Çin ile adil ticarette önemli bir adım. Ancak vergileri ikinci faz anlaşma imzalanırsa kaldırırım” açıklamasından sonrası imzalanan açıklaması ve anlaşma detaylarının piyasa beklentileri açısından yeterli olmaması sınırlı etkilere neden oldu. Gün sonunda ABD Dolar’ının diğer para birimlerine karşı değer kazanmasının Altın üzerindeki baskıları takip edilirken, ABD ile Çin arasında imzalanan anlaşmanın piyasa beklentilerini karşılamaması ile birlikte Ons Altın’ın kazançlarını sürdüğü gözlendi.

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.01.2020)

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde ABD’de Aralık ayında açıklanan Tarım Dışı İstihdam verisinin beklentilerin altında kalması ve ABD’nin İran’a yönelik yeni yaptırımların neden olduğu belirsizlik ile birlikte Ons Altın’ın kazançlarını sürdüğü gözlenmişti. Haftanın ilk işlem gününde ise Orta Doğu’da ABD ile İran arasında artan jeopolitik gerginliğin azaldığı takip edilmeye devam edildi. Gün içerisinde yapılması beklenen ABD ve Çin arasındaki birinci faz ticaret anlaşmasının imzalamak üzere olması ve ABD on yıllık Tahvillerinde gözlenen sınırlı yükseliş ile birlikte gün sonunda Altın’ın kayıplarını sürdüğü izlendi.

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (13.01.2020)

Hafta başında Orta Doğu’da artan jeopolitik gerilimin azalmaya başlaması ile birlikte Altın’ın gerilemeye başladığı gözlenmişti. Haftanın son işlem gününde ise ABD’de Aralık ayında açıklanan Tarım Dışı İstihdam verisinin beklentilerin altında kalması ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in İran’a yönelik yeni yaptırımları uygulamaya koyulduğu yönündeki açıklamaların neden olduğu belirsizlik ile birlikte gün sonunda Ons Altın’ın kazançlarını sürdüğü gözlendi. Yatırımcıların önümüzdeki hafta 13-15 Ocak arasında ABD ile Çin arasında yapılması beklenen birinci faz ticaret anlaşmasına odaklandığı takip edildi.

Altın Yorumları / Venbey Yatırım – (10.01.2020)

Orta doğuda gelişen ABD-İran gerginliğiyle 2013’ten beri en yüksek seviyesinde yükselen altında bugün $1547 seviyeleri görüldü. Gerilim İran sebebiyle giderek artarken belirsizliklerde fiyatlamaya ister istemez yansıyor. Hafta boyunca oldukça başta tarım dışı istihdam olmak üzere önemli datalar açıklanacak.

Yukarı yönlü hareketlerde 1568 ve 1575 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Olası aşağı yönlü hareketlerin devamında 1540 ve 1530 seviyeleri destek olarak takip edilebilir.

09.01.2020 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – Ons Altın Analizi

İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun ABD’nin hava üssünü balistik füzelerle vurduğunu duyurması ile birlikte Çarşamba günü Asya seansında 1610 seviyesi üzerine çıkan ve Mart 2013’ten bu yana en yüksek seviyesine yükselen ons altın, dün piyasalardaki risk algısının iyileşmesi ile birlikte kazançlarının bir kısmını geri verdi. Piyasalarda ABD – İran arasındaki gerilimin daha fazla tırmanmayacağına ilişkin oluşan beklentilerin etkisi ile birlikte risk iştahı artarken, ons altın fiyatları kazançlarının bir kısmını silerek 1550 seviyesine doğru geri çekildi. Altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1558,25 seviyesinden işlem görüyor. Dünkü sert düşüş hareketi sonrasında altın fiyatlarının kısa vadede 1550 – 1563 seviyeleri arasında dalgalı bir seyir izlemesini bekleriz.

Altın Yorum ve Yorumları Analizleri Tahminleri

Altın Yorum ve Yorumları Analizleri Tahminleri

Altın Yorum ve Yorumları Analizleri Tahminleri

Altın Yorum ve Yorumları Analizleri Tahminleri

Kullanıcı Oyu: 3.22 ( 3 Oy Verildi)

13 Yorumlar

  1. F35 i onlar bizden alsın bizim hertürlü yerli ve milli Silahlarımız var f35 vermiyecekmiş vermesin imzalanan şeyler zaten bizde olan şeyler şimdide deniz altımızın açılışını yaptık hayırlı olsun

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar