Ekonomi Haberleri
Neler Oluyor?

2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendirmekte olan asgari ücret zammına ilişkin olarak son gelişmeler merak içinde bekleniliyor. Aralık ayında Asgari Ücret Komisyonu ile devlet arasında görüşmeler yapılacak sonrasında ise ortak karar açıklanılmış olacak. Sendikalar 2019 yılında asgari ücretin 2 bin lira olmasına yönelik açıklamalarda bulunuyor.

Milyonlarca işçinin ilgilendirmiş olduğu Ocak 2019 ayı asgari ücretin ne kadar olacağı merak edilirken yapılan incelemede ise, 2019 asgari ücret için ilk fiyat açıklaması da gelmiş oldu. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Aralık ayındaki pazarlık 2.000 TL üzerinden başlasın.” dedi.  2019 yılında asgari ücret ne kadar olmalı?

2019 Yılı Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Birçok işçiyi ilgilendiren asgari ücret ile ilgili beklentiler genelde 2.000 TL üzeri olması yönünde. Şimdiden birçok tahminler yer alıyor.

Asgari Ücretten Vergi Alınır Mı?

Türk-İş Konfederasyonu, ücretli çalışanlar üzerinde yer alan haberde ise ağır vergi yükü bulunduğunu belirterek yaptığı açıklamada, “Asgari ücretle çalışan işçilerin ücret gelirlerinin tamamının, asgari ücretin üzerinde ücret alan işçilerin ise gelirlerinin asgari ücret miktarı kadar olan kısmının vergi dışı bırakılmasının uygun olacağı düşünülmektedir.” görüşünü paylaşmış oldu.

Türkiye’de ücretli çalışanlar üzerinde ağır vergi yükü bulunduğuna, gelir ve kazanç üzerinden alınan verginin yaklaşık üçte ikisinin ücretlilerce ödendiğine işaret edilen yazıda yer alan bilgide ise, “İşçiler üzerindeki vergi baskısı, özellikle ‘özel indirim’ tutarının kalkması, ardından ücretliler lehine olan ayırım ilkesinden vazgeçilerek vergi tarifesinin teke indirilmesi ve çalışanların üçüncü dilimdeki gelir vergisi tarifesine uygulanan vergi oranının yüzde 20’den yüzde 27’ye yükseltilmesi gibi sebeplerle artmıştır

2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Asgari ücret 2019 yılında kaç tl olacak? Asgari ücret zamları ne kadar?

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar