Hisse Borsa
Neler Oluyor?

Borsadan nasıl para kazanılır? Yöntemleri ve Kazançları

Borsadan nasıl para kazanılır?

Borsadan nasıl para kazanılır? Borsaya merakı olanların hep kafasında gezen sorulardan birisidir. Borsa nasıl para kazanılır? Nasıl ve ne yapmam gerekiyor? Borsa üzerine birkaç dikkat etmeniz gereken detaylardan bahsedeceğiz. İşte ayrıntıları…

BORSADA NASIL HİSSE SENEDİ ALABİLİRİM?

Borsada hisse senedi almak çok kolaydır. Öncelikle herhangi bir bankadan vadesiz hesabınız var ise borsa hesabı yani portföy hesabı açmalısınız. Daha sonrasında ise Hisse senedi al menüsüne gelip almak hisse senedinin kodunu yazarak o günkü değeri ne ise kaç lot almak istiyorsanız lot başına miktarını ve adet sayısını girmeniz gerekiyor. Daha sonra o günkü lot değerine gelince sistem otomatik olarak vermiş olduğunuz talimatınıza istinaden alım yapıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta sistem aldığınız hisseyi blokeye koyuyor nedeni ise T+2 günü ile alım ve satım yapar.  Borsada T+2 sistemi nedir onu bir sonraki konumuzda açıklayacağız. Aşağıdaki resimde ise kendi demo hesabımızdan gösterdik. Örnek hisse ise PETKM olarak gösterdik.

Borsada al sat talimatı verme
Borsada al sat talimatı verme
Borsada al sat talimatı verme
Borsada al sat talimatı verme
Borsada al sat talimatı verme
Borsada al sat talimatı verme

PEKİ NE ZAMAN KAR EDECEĞİM?

İşte asıl can alıcı soru burası. Biz Türklerin en sabırsızlandığı nokta. Borsada hemen kar etme mantığı. Borsada hemen kar edemezsiniz. Beklemeniz gerekiyor. Çünkü bir gece de trilyonluk kar eden şirketler yoktur. O yüzden beklemeniz gerekir ve yatırım yaptığınız şirketi çok iyi araştırma yani temel ve teknik analiz yapmanız gerekmektedir.

KAR EDİNCE SATMAM HEMEN GEREKİR Mİ?

Buda çok önemli bir sorulardan birisidir. Eğer kar ettiyseniz daha fazla kar edecek diye bir mantık yoktur. Yada zarar edince dahada zarar edecek diye bir mantık da yoktur. Bu tamamen size kalmış. Şimdiki konumuz temel düzeyde borsa dersi vermek. İleri düzeyde ise asıl orada görmüş olacaksınız. Ancak bunu size söylememiz için tek tek her hisse senedini incelemek lazım buda imkansız 400’den fazla hisse var. Bununla ilgili 2017 yılında yükselme potansiyeli olan hisseler isimli konumuzu inceleyebilirsiniz.

Şimdilik yazacaklarımız bu kadar. Finanspara’da artık borsa tekniği ile ilgili kapsamlı araştırmalar yapılıyor. Bir sonraki yazımızda ise borsanın biraz daha derinlerine ineceğiz. Soru sormak isteyenler konu altına yorum yapabilir. Bunun dışında ise Finanspara Forum kısmından üye olarak konu açarak destek alabilir.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar