Hisse Borsa

2017 yılında yükselme potansiyeli olan hisseler

2017 yılında yükselme potansiyeli olan hisseler

2017 yılında yükselme potansiyeli olan hisseler Referandum sonuçlarını tam olarak bilemiyoruz. Dünyada gelişebilecek konjektürel olayları akşamdan sabaha tahmin edemeyeceğimizi göz önüne alarak, 2017’de bugün yani 21.02.2017 Tarihi itibarı ve aşağıdaki hisseleri yakın gelecek için önerebilirim. (Lütfen bugünkü değerlerine bakınız.)

Burada daha önce yazılan yorumlarıma istinaden şunu söylemek istiyorum. Trendler T Zaman ile aşamalandırılmadığından dolayı T Zaman yoktur. Fiyatlar belli değerlere gidinceye kadar salınım yapabilirler. Buda hedefler için bazen zaman almaktadır.
Öncelikle borsayı incelemek gerekirse; Doların bir süre daha aşağı gideceğini düşünüyorum. Tabi ki DX endeks müsaade ettiği müddetçe, BİST 100 91.582 ve 91.870 hedefleyecektir ilk etapta. Bu değerlere ulaşması için 30 Endeks hisselerinin ve endekste ağırlığı olan hisselerin yükselmesi lazım. 30 Endeks hisselerinde aşağıda verilecek değerlerin geçilip geçilmemesi takip edilmeli.
Sermaye piyasalarında her ne kadar fiyat belirlemeleri Temettü, Bilanço, PDD, FAVÖK vs. Gibi şeyler ile olsa da bu doğru değildir. Bunlar bilimsel değildir. Keza bunların doğruluğunu kanıtlayak referans veya bulgu yoktur. Finans dünyasına “ Bilimsel ve kazandırıcı olduğuna inanılan ve savunulan teknik analiz, Dow, Elliott teorileri, psikoloji, coşku ve panik halleri, hatta temel analize göre dünyadaki herhangi bir finansal varlıkta oluşmuş dip veya tepeleri ispat edebilecek, bir tane ( Üç beş tane demiyorum ) değer gösterebilir misin? “ Diye sorulsa, mümkün değil gösteremezler.

2017 yılında yükselme potansiyeli olan hisseler

ORTA VADE

GARANTİ BANKASI (9.39) 9.16-9.22

YKB (4.23) 4.09-4.11

İŞ BANKASI C (6.540) 6.46

VAKIFBANK (5.44)

TURKCELL (12.10)  11.85 VE 11.89

 

NOT: Rengi açık değerler ilk dirençlerdir.

UZUN VADE
(Bunları özellikle tavsiye sebebi, trend başlangıç değerleri yukarıda kalmıştır. Sert düşüşlerde toplanmalı ve sabırla beklenmelidir.)
DESPACE BİLGİSAYAR 3.73-3.79
GÜBRE FABRİKALARI 6.38-6.75
BAĞFAŞ 12.56-13.24
NUGYO 6.09-6.45
ŞEKERBANK 1.41-1.48
GOODYEAR 4.49-4.56
ÇELEBİ 28.73-30.41


Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yorum

  1. Ahmet Bey gubre cok kotu yonetılen sabıkalı bır kagıt bagfs ın gecmısıde oyle sabıj-klaı yıne good year bolunmeden sonra herkesın elkınde sebıl gıbı good year var, sekerbank yuzde 20 yuzde 30 kar marjı bulkunan bankaların yanında yuzde 7 gıbı bır kar marjıyla calısan en kotu bankalardan nugyoyu tanımıyorum celebı belkkı gelkecek vaat edebılır despec al satcı sanırım uretıcı dedgıl. acaba bu tavsıyelerınızı hısseyı kotu donemınde topla ıyı donemınde sat mantıgına mı dayanıyor. sızce daha sağlam rustunu ıspat etmıs typrs froto cımsa taoso aksa ereglı sıse petkm soda gıbı sırketlere azar azar aylık ya da kucuk mıktarda bırıktırıp al unut tarzı uzun vadelı yatırım garan gıbı hısselerle de kısa vadelı dolarla tarde yapmak daha mantıklı degıl mı? borsa yatırımclıgında emeklılık fonu gıbı cok uzun vadede azar azar bırıkım yapmak sızce hem tl hem dolar bazlı kazandırmaz mı? borsa sızın ıcın al kac mı mı olmalı yoksa uzun vadede yatırım mı mantıklı bu konuda tecrube ve bırıkımlerınızden hareketle bır yazı kaleme alabılır mısınız acaba yanı borsa hem tl hem dolar bazlı olarak uzun vadede mantıklı mı degıl mı nıhayetınde aylık dısımızden tırnagımızdan arttırdıgımız cok ufak bırıkımlerı degerlendırmeye calısanlar ıcın uzun vade saglam hıssse bırıktırmek kısa vade dolar borsa sırkılasyonuınu kullanmak daha mantıklı olmaz mı

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar