Teknoloji Haberleri

Yeni iPhone SE küçük ama marifetli

 

Yeni iPhone SE küçük ama marifetli

 

 

Apple iPhone SE’yi piyasaya sürerken Türkiye 4.5G ile tanışmış oldu. 4 inç küçük ekranlı iPhone SE 4.5G için performans canavarı çıktı yapılan incelemede.

 

 

Apple iPhone SE ile küçük ekranda büyük mucize yaratma peşinde değil olduğu gözlendi. Sadece 4 inç ekran tutkunlarına güçlü ve güncel bir seçenek sunmuş olundu. Tanıtımdan sonra 10 gün boyunca iPhone SE’yi deneyimleme şansı bulduk. Türkiye’de operatörler özel müşterilerine 2 yıl kontrata ücretsiz iPhone SE verebilir olduğu gözlendi. ABD’de olduğu gibiTürkiye’de operatörlerin 2 yıl konratla iPhone SE’nin ücretsiz satılıp satılmayacağını hafta içinde görmüş olacağız. iPhone SE 22 Mart’ta tanıtıldığında herkes küçük ekrandan büyük mucize beklememişti. 23 Mart’ta deneyimlemek için kullanmaya başladığımız iPhone SE boyundan büyük hedeflere sahip olduğu gözlendi. 2015 yılında 4 inç ekrana sahip 30 milyon iPhone satıldığını öğrenince bununla beraber dünyada herkesin büyük ekran diye kıvrandığını düşünmek saflık olur bu gözlenilmiş olundu.

BOYUT 5S PERFORMANS S6S
iPhone SE’nin boyutları olarak ise iPhone 5S ancak performansı iPhone 6S. Önce şunu söylemeliyiz ki. Büyük ekran alışkanlığından geri dönüş kolay değil kesinlikle. Ancak büyük ekrana geçerken de benzer bir şekilde alışkanlıklardan vazgeçemedik buda kesin. Apple tek el kullanımda altın oran olarak tarif edeceğimiz baş parmağı telefonun iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ilk çıktığında erkekler için kot pantolon ön ceplerinde test edilmişti. Biz de 10 gün boyunca cebimizde taşımış olduk. Havada, karada, denizde, trende her yerde denemiş olduk.

PİLİ TATMİN EDİCİ OLDUĞU GÖZLENDİ
iPhone SE’nin pil tüketimini ise yapılan incelemede ise 4.5G şebekesiyle birlikte deneme şansı bulduk. 4.5G hız testlerinde 6S’ten aşağı kalmadığı incelendi. iPhone 5S’ten kapasite olarak üstün olan SE, performans olarak da sınıfı geçmiş oldu. iPhone 6S’ten bile başarılı olduğunu söylemek mümkün olduğu gözlendi. Çin, Hindistan, Brezilya ve Türkiye gibi gelişmekte olan pazarlarda daha çok satış performansı beklenmekte olan iPhone SE,Türkiye’de 3 operatörle aynı anda satışa sunulmuş olacak.

KAMERASI 6S GİBİ OLDUĞU GÖZLENDİ
Birincisi olarak ise küçük ekranla video ve fotoğraf çekerken rahat olabileceksiniz artık. 12 megapiksel arka kamerasının özellikleri 6S’ten farksız. Canlanan fotoğraflar, ağır çekim video özellikleri telefonun içinden bir 6S çıktığını göstermekte olduğu gözlendi.

1999 TL UCUZ DEĞİL
Apple için ekonomik olabilir ama vergiler dahil 1.999 TL. Türkiye’de üst segment ürün fiyatı.
Ön kamerası mükemmel değil olarak görüldü. Üç boyutlu dokunuş özelliği yok ama ekran küçülünce belki de bu özelliğe ihtiyaç kalmamış olduğu gözleniyor.
[poll id=”2″]

Altın hisse senetlerinin düşmesiyle yükseldi


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar