Hisse Borsa

New York borsası artışta, Dow Jones rekor kırdı

New York borsası artışta, Dow Jones rekor kırdı

New York borsası artışta, Dow Jones rekor kırdı. New York Borsası, makroekonomik veriler ve şirket finansallarının sonrasında ise güne artışla başlarken, Dow Jones Endeksi rekor kırmış oldu.

Açılışta, Dow Jones Sanayi Endeksi 77,36 puan (yüzde 0,32) artışla 24.018,04 puana çıkarak tarihinde ilk kez 24 bin seviyesini aştı. Standard & Poor’s 500 Endeksi de 8,70 puan (yüzde 0,33) kazançla 2.634,77 puana yükselerek rekor tazelemiş oldu.

Dün yüzde 1,3 değer kaybına uğrayan Nasdaq Teknoloji Endeksi ise 28,29 puan (yüzde 0,42) artışla beraber 6.852,68 puandan güne başlamış oldu.

Bu arada, ABD’de bu sabah açıklanan verilere göre, kişisel harcamalar ekimde beklenti paralelinde yüzde 0,3 artarken, kişisel gelirler yüzde 0,4 artarak beklentinin hafif üstüne çıktı.

Ayrıca, ABD Merkez Bankası Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesi çekirdek PCE fiyat endeksi aylık bazda yüzde olarak ise 0,2 ve yıllık bazda yüzde 1,4 yükselerek beklentiyi karşıladı. Ülkede ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı ise geçen hafta 238 bine gerileme göstererek beklentinin altında kalmış oldu.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar