Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Google’ın Bilinmeyen Sırları

Google’ın Bilinmeyen Sırları

Google’ın Bilinmeyen Sırları Google sunmuş olduğu birbirinden işlevsel uygulamaları ile dünyanın en çok kullanılan servislerini sunmakta. Sunduğu bir hizmet ise oldukça komik ve ilgi çekici olduğu gözlendi.

Google’ın Pek Bilinmeyen Özellikleri

Google yeniliklerine devam ediyor. Hayatınızda hiç bir ineğin nasıl ses çıkardığını merak ettiniz mi ya da bir filin yada fazlası? Büyük ihtimalle merak etmediniz çünkü ya biliyorsunuz ya da gerçekliğe kapılmış akıllı bir yetişkinsiniz. Bir koyununun çıkardığı ses ne işinize yarayabilir ki. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklendiğini söyleyemeyiz. Google çalışanlarının nereden aklına geldiği ise merak konusu. Bu özelliği en iyisi kendiniz deneyip görmelisiniz.

Ancak bilmiyorsanız ve merak ediyorsanız korkmayın. Google her zaman olduğu gibi yine yanınızda. Google aramasını hesap makinesi olarak, kur çevirici olarak ve sanal dünyaya geçiş kapısı olarak kullanabiliyorsunuz. Şirketin bir de pek bilinmeyen bir özelliği var.

Google bir çok hayvanın sesini çıkarabiliyor.

Bunun için sadece yapmanız gereken ” What noise does a cow make ” cümlesini aratmanız olacak bakın neler göreceksiniz.

Arama sonucunda karşınıza ses kayıtları ve sesin fonetik çevirisi gelmekte olduğu görüldü. Gelen seçeneklerden aram motorunun sunduğu diğer hayvanların seslerini de dinleyebiliyorsunuz bunun yanı sıra bir çok özellik mevcut.

Son derece bilgilendirici bir özellik olmuş olduğu gözlendi.

Bu özelliği akıllı telefonlardan da kullanabiliyorsunuz. Sonuçta bir yerden bir yere giderken bir balinanın nasıl ses çıkardığını merak edebilirsiniz.

Arama motorunun bu ilginç özelliği 2016 yılının başında kullanıma açıldı. Ancak hiçbir yerde bir duyurusu yer almıyor ve varlığı hala bir çok kişi tarafından bilinmemekte olduğu gözlendi.

 

Yeni iPhone SE küçük ama marifetli


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar