Hisse Borsa

En Çok İzlenen Hisseler Nelerdir?

En Çok İzlenen Hisseler Nelerdir?

En Çok İzlenen Hisseler Nelerdir? Gerek performanslarıyla gerek yatırımlarıyla baş tacı olan hisseler borsa İstanbul içinde önem teşkil etmekte. Bu gibi şirketlerin her olumlu havada genel endekse de olumlu yansıyacağı izlenim vermektedir. Çoğu zaman bu tür hisseler her zaman ilgi duyulan, izlenen şirketler arasında yer aldı. Borsa İstanbul endeksinde yerli ve yabancıların ilgilerini çeken hisse senetlerinden birkaçına yer verilmiştir.

En çok takip edilen hisseler

Bu araştırmamızda ise sizlere en çok izlenilmekte ve takipte olan hisseleri sırasıyla paylaşacağız.

TÜRK HAVA YOLLARI          

Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi olması ve sürekli artan yolcusu, filosu ve şirketin karının artmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çekmiştir. Şirketin hisseleri yerli ve yabancılar tarafından en çok izlenen hisse senedi arasında.

 ASELSAN 

ASELSAN son zamanlarda yaptığı yerli savunma sanayi başarılarını yerli yabancı hisselerinin dikkatini çekmiştir. Şirketin kar oranlarındaki olumlu gelişmeler uzun vadedeki varlığını sürdürme konusunda yatırımcılarına kar vadediyor. Bu da yatırımcılar tarafından izlenen hisseler listesinde yer alıyor.

 KOZA ALTIN

Şirketin Bergama yaptığı yatırımla daha da büyümeye odaklanan Koza Altın, 2017 de açıkladığı kar oranıyla birlikte pozitif performansı eskiden olduğu gibi borsa da devam eden ilgi en çok izlenen hisseler arasında yer bulmuştur.

 PETKİM

En çok izlenen hisseler listesinde bir başkası da PETKİM. Şirket yaptığı rüzgâr enerji atılımlarıyla birlikte STAR RAFİNESİNİ de bünyesine alması eski yatırımcıların yatırım yapmaya devam etmesi birçok yeni yatırımcıyı da çekmiş olmaktadır. İşlem hacmine bakıldığında yerli/yabancı yatırımcıların en çok izlediği hisseler arasında yer almıştır.

 VESTEL

Şirketin Avrupa da LCD TV pazarında büyüyen yapısıyla beraber Pazar payını daha da arttırma gayreti içerisinde bulunmaktadır. Birçok markaya da TV üretimi yapan VESTEL son zamanlarda nikel kobalt yatırımıyla geleceğin elektrikli araçlar için üretilecek batarya fabrikasının faaliyete geçmesi uzun vadede kar sağlayacak bu atılıma yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Borsa da işlem hacminin yüksek olması da yatırımcılar tarafından en çok izlenen hisseler listesinde yer almaktadır.

 

Geçen sene bahsedilen şirketlerin yanında en çok izlenen hisseler ise; KARDEMİR, EREĞLİ, EMLAK KONUT olmuştur.

En Çok İzlenen Hisseler Nelerdir?

En Çok İzlenen Hisseler Nelerdir? Gerek performanslarıyla gerek yatırımlarıyla baş tacı olan hisseler borsa İstanbul içinde önem teşkil etmekte. Bu gibi şirketlerin her olumlu havada genel endekse de olumlu yansıyacağı izlenim vermektedir.

User Rating: Be the first one !

Reşat Gürsöz

Para piyasası araştırmacısı ve Ekonomist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar