Hisse Borsa
Neler Oluyor?

Borsaya Ne Kadar Para Yatırmak Kazanç Sağlar?

Borsaya Ne Kadar Para Yatırmak Kazanç Getirir?

Borsaya Ne Kadar Para Yatırmak Kazanç Sağlar? Borsaya para yatırma her tutarda olmak üzere belli bir yüzde oranında kazanç sağlar. Borsada kazanılacak kazanç miktarı aslında satın alınan hissenin yaptığı kar/zarar oranında ve büyüklüğünde size kar veya zarar sağlar. Sistem aslında çift kombinasyonludur. Birincisi yatırılan paranın tutarı, ikincisi ise yapılan kazancın yüzdesidir. Borsa İstanbul’da bir hisse senedi günlük en fazla %20 kazanç sağlayabilirken en çok -%20 zarar getirebilir. Ancak hisseye günlük kazanç oranı %0 iken girdiğinizde bu gerçekleşir. Ya hisseye + ve üzerinde giriş yaparsanız? Hissenin günü -%20 ile kapatmayacağının hiç bir garantisi yoktur. Böyle olursa zararınız -%35 ve daha fazla olur.

 Örnek Bir Hesaplama

1000 TL x %20 kazanç = 1200 TL günlük kazancınız 200 TL

10000TLx %20 kazanç = 12000TL günlük kazancınız 2000TL

1000 TL x -%20 zarar = 800 TL günlük zararınız 200TL

10000TLx -%20 zarar = 8000TL günlük zararınız 2000TL

Yukarıdaki hesaplama aldığınız hisse senedinin %20 kazanç sağladığı durumda geçerlidir ve ne kadar fazla miktar yatırmışsanız o kadar kazanırsınız. Ancak bunun tam tersi de geçerlidir. Satın aldığınız hisse senedi eğer zarar ederse yatırmış olduğunuz tutar oranında zarar edebilirsiniz.

 Uzmana Danışın

Eğer iyi bir borsa eğitimi almadıysanız veya piyasadaki şirketleri tanımıyorsanız paranızı işin uzmanlarına bırakarak şahıs olarak hisse senedi alım satım işlemi yapmalısınız. Portföy yöneticileri sizin için zararsız yatırımlarınızı yapacaktır.

Risk almayı sevenler için ise bu geçerli olmayabilir. İyi bir araştırma sonucu risk alarak bir şirketin hisse senedine yatırım yapanlar bazen şanslı olsalar da genele bakıldığında çoğu zaman kayıp yaşamaktadır. Eğer elinizde kaybetsem de olur dediğiniz bir para varsa risk alabileceğiniz şirketlere yüksek meblağlarda yatırım yaparak sonucunu görebilirsiniz.

Borsaya portföy yöneticileri ile giriş yapmak şahsen giriş yapmaktan daha fazla kazanç sağlar.

Borsaya Ne Kadar Para Yatırmak Kazanç Sağlar?

Borsaya Ne Kadar Para Yatırmak Kazanç Sağlar?

Borsaya Ne Kadar Para Yatırmak Kazanç Sağlar?

Borsaya Ne Kadar Para Yatırmak Kazanç Sağlar? Borsaya para yatırma her tutarda olmak üzere belli bir yüzde oranında kazanç sağlar.

Kullanıcı Oyu: 3.13 ( 3 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar