Hisse Borsa
Neler Oluyor?

Borsadaki En Kaybettiren Şirketler

Borsadaki En Kaybettiren Şirketler hangileri bu yazımızda en çok kaybettiren şirketlerin incelemesini yaptık.

Hewlett Packard(HP)

Borsadaki En Kaybettiren Şirketler Meg Whitman, 2011’in ortasında telaş içinde olan bir şirket devraldı ve yeni CEO, revizyonun beklenenden daha uzun sürdüğünü itiraf etti. Bilgisayarlardan cep telefonlarına ve tabletlere giderek daha fazla kayan bir sektörde, HP’nin satışları geçen yıla göre%7 düşerek azaldı. Şirket ayrıca, üç yıl boyunca 29.000 işten ayrılmayı planladı ve şu anda yaklaşık yarısı tamamlandı.Borsadaki En Kaybettiren Şirketler Devam eden kıyamet ve kasvetin ortasında HP, kısa süre önce satın aldığı İngiliz yazılım firması Autonomy’de “ciddi muhasebe uygunsuzlukları” keşfedildikten sonra 8,8 milyar dolarlık bir ücret almak zorunda kaldı.

 Boston Scientific

Halen durgun olan ekonomi, insanların tıbbi prosedürleri geciktirmelerine ve hükümetlerin sağlık hizmeti harcamalarını azaltmalarına neden oldu ve bu da tıbbi cihaz üreticileri için sektör genelinde bir çöküş yaşanmasına neden oldu. İşten çıkarılmalarla ve makinelerin kullanımıyla ilgili incelemelerin artmasıyla bir araya gelen tıbbi cihaz üreticisi Boston Scientific, harika bir yıl geçirmedi. Satışlar, özellikle kardiyak ritim yönetimi (defibrilatör ve kalp pili yapan) ve girişimsel kardiyoloji cihazlarında (stentler gibi) geçen yıla göre yaklaşık% 5 düşüş gösterdi.

 Enerji Future Holdings

2007 yılında, eski TXU Corp. 45 milyar dolarlık satın alma rekoru kırmasıyla bir grup özel sermaye şirketi tarafından özel olarak alındı. Ancak o zamandan beri enerji şirketi yatırımcıları için düşük doğal gaz ve enerji fiyatları altında mücadele etmekte ve 5 yılda borsa değerinde18 milyar doların üzerinde kaybetti. Potansiyel bir iflasın başlamasıyla birlikte, Energy Future Holdings kısa bir süre önce 32 milyar dolar borcu ortadan kaldıracak ve özel sermaye sahiplerinin yatırımlarının en az bir kısmını kurtarmasına izin verecek bir borç yeniden yapılandırma planı önerdi.

 Navistar International

Askeri ve ticari araç üreticisi Navistar, son birkaç yıldır sürekli değişen otomobil endüstrisine ayak uydurmak için mücadele etti. Çevre Koruma Ajansı, 2010 yılında otomobil üreticileri için yeni emisyon standartları belirledikten sonra, Navistar, motor teknolojisini yükseltmek için mücadele etti. Şirket ayrıca, geçtiğimiz yıl iki genel icra memuru aracılığıyla Mart ayında Lewis Campbell’in yerine geçen üçüncü CEO’su Troy Clarke’a inmeden önce, yönetimden alınan sallanma payını da paylaştı.             İyi haber şu ki, işler kamyon üreticisini arıyor. Navistar, Temmuz 2012’de emisyon stratejisinde bir değişiklik yaptığını açıkladı ve yoğun bir şekilde Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) teknolojisine odaklandı. Şirket kısa süre önce SCR tabanlı 13 litrelik motorunun onayını açıkladı.

Borsadaki En Kaybettiren Şirketler

Borsadaki En Kaybettiren Şirketler

Borsadaki En Kaybettiren Şirketler

Borsadaki En Kaybettiren Şirketler hangileri? Borsada en çok değer kaybına uğrayan şirketler nelerdir? Borsanın en çok zarar ettiren şirketleri

Kullanıcı Oyu: 4.6 ( 2 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar