Hisse Borsa

Borsa yükselişle güne başladı

Borsa yükselişle güne başladı

 

Borsa yükselişle güne başladı. Borsa İstanbul güne yüzde 0.44 oranında artışla beraber 104 bin 458 puandan başlamış oldu.

Borsa güne yükselişle başladı. Gündemdeki önemli gelişmeler piyasalarda ki gelişmeler yön verecek. Küresel piyasalar Kuzey Kore’nin bomba denemesi yapacağı haberiyle düşüşe geçerken Borsa İstanbul bugün MGK kararlarına odaklanacak.
Borsa İstanbul güne yüzde olarak 0.44 oranında artışla 104 bin 458 puandan başladı.
Küresel piyasalar ise Çin’in notunun düşürülmesi ve Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemesi yapacak olması nedeniyle dalgalı seyir halinde izledi.
Analistler Borsa İstanbul için 104 bin 600 puanın aşılması halinde ise bunun beraberinde kısa vadeli yükselişin gerçekleşebileceğini belirtmiş oldu. Aşağı yönlü hareketlerde ise 102 binli puanlar ön plana çıkmakta olduğu gözlendi.

DOLAR KUZEY KORE İLE GÜÇ KAYBINA UĞRADI

Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi referandumu ve Almanya seçimi öncesi Dolar/TL haftanın son gününe 3,50 rakamının hemen altında başlamış oldu.
Ayrıca Kuzey Kore’nin Pasifik’te hidrojen bombası test edeceği yönündeki tehditini de kapsayan söyleminin ardından dolar düşüşünü hızlandırmış oldu.
Dolar/TL bugün en düşük 3,4974, en yüksek 3,5098 rakamını gördü.
Euro ise 4.1837 lira seviyesinde işlem görüyor. Euro/dolar paritesi 1.1962 seviyesinde bulunuyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar