Hisse Borsa

Borsa Yatırımcısının Hedefleri

Borsa Yatırımcısının Hedefleri

 

Yatırım Hedefi Nedir?

Borsa Yatırımcısının Hedefleri Yatırım hedefi borsa dalında her yatırımcıya göre farklılıklar ve değişkenlikler gösterdiği için tanımı kişiden kişiye de değişebilir. Ne çeşit yatırım yapılacağı bilinmelidir. Risklerden uzak duran bir yatırımcı mı yoksa risk alıp kısa zamanlı kazanım yapacak bir yöntem mi belirlenmelidir? Borsadaki en önemli ayraçlardan bir tanesi ne istediğini bilmektir. Bilinçli olarak hareket edip hedefe yönelik adımlar atıp, kazanılacak miktarı belirleyip ona göre risk alınabilir. Nitelikli bir eğitim ve araştırmanın ardından borsaya girilmelidir.

Yatırım Hedefleri Belirlenirken Hangi Faktörler Dikkate Alınmalıdır?

Piyasa analizini iyi yapıp, yatırım aletlerinin değerlerini fiyat seviyelerindeki artışın hangisinde olacağını, düşüşün hangisinde gerçekleşeceğini öngörmelidir. Buradaki en dikkate alınacak hususlardan bir tanesi gerçekçi yaklaşımdır. Hayallerle hareket edilmemelidir. Hayalci yaklaşım kötü sonuçlar doğurabilir.

Beklentileri ve hedefi aynı paralellikte götürüp, belirlenmiş olan aletlerin fiyat hareketi incelemesi yapılmalıdır. İncelemenin yanı sıra analizi de yapılmalıdır. Doğru stratejiyi belirlemek kişiye para kazandıran faktörlerden bir tanesidir. Borsa hedeflerinde öncelik parayı kaybetmemektir. Küçük, küçük adımlar atarak ilerlenmelidir. Para kullanımında bilinçli bir yönetim önemlidir. Bunun için deneme hesapları önerilir. Deneme hesapları yapılarak, para, risk, zaman yönetimi konularında hedefe nasıl ulaşılabileceğini anlamlaştırmayı sağlar. Sanal hesaplarda alıştırmalar yapmak iyi bir pratik fırsatı oluşturacaktır.

Beklentiler ters yönde akarsa zaman noktası belirlenmelidir. Bunu kullanarak ağır kayıplar vermektense risk alınan yerde kayıp verilerek daha az zarar edilmiş olur. Borsada para kazanmanın yollarından biri piyasayı öğrenip, fazla pratikler yapılarak öncelikler ve ihtimaller hesaplanarak, beklenti ve hedeflerin paralel çizgide ilerlemesi sonucunda yaşanılan deneyimlerle, ne istediğini bilen bir yatırımcı konumunda olup, risk alınmanın zamanını, para kaybını önlemeyi ve zaman yönetimini doğru yapmayı öğrenmekten geçer. Borsa eğitim ve araştırma gerekliliğidir.

Borsa Yatırımcısının Hedefleri

Borsa Yatırımcısının Hedefleri Yatırım hedefi borsa dalında her yatırımcıya göre farklılıklar ve değişkenlikler gösterdiği için tanımı kişiden kişiye de değişebilir. Ne çeşit yatırım yapılacağı bilinmelidir.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar