Hisse Borsa

Borsa İstanbul yükselişle başladı

Borsa İstanbul yükselişle başladı. BİST-100 güne yüzde olarak ise 0.55 oranında yükselişle 98.735 puan seviyesinden başlamış oldu.

 

Borsa İstanbul güne yükselişle başlangıç yaptı. Veri gündeminin zayıf olduğu yeni haftaya Borsa İstanbul yüzde 0.55 oranında artışla beraber 98.735 puan rakamından başladı. Açılışın sonrasında ise pozitif seyrini koruyan endekste doların 3.50’nin altında işlem görmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın faizlere müdahaleye devam edeceğiz söyleminin etkili olduğu görülmekte olduğu gözlendi.
Küresel piyasalar, yeni haftada ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin bu hafta yapacağı açıklamalara odaklandı.Bugün başlayacak olan Brexit görüşmeleri de izlenecek konular arasında bulunmakta olduğu gözlendi. Küresel piyasalarda, Doların çok güçlü olmaması, gelişmekte olan ülke piyasalarındaki ılımlı seyri destekleyen nitelikte olmaya devam etmekte.
Analistler, geçtiğimiz hafta 100.000 puanı görmekte olan BIST 100 endeksinde yer alan rakam 99.200-500 seviyelerinin direnç olacağını ve 98.000 puanın destek olarak korunacağı görüşünde oldukları görüldü.

 

 

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar