Hisse Borsa

Borsa İstanbul yatay seyrediyor

Borsa İstanbul yatay seyrediyor

Borsa İstanbul yatay seyrediyor. Borsa İstanbul güne yüzdesel oranda 0.22 oranında değer kaybı ile 107 bin 96 puandan başlamış oldu.

Dolardaki güçlenme Borsa İstanbul’a negatif olarak göründü. Küresel piyasalarda yükseliş hakimken bir süredir dar banttan kurtulamayan Borsa İstanbul güne yüzde 0.22 oranında düşüşle 107 bin 96 puandan başlangıç yaptı.

Saat 10:39 itibariyle Borsa İstanbul yüzde olarak 0.06 oranında artışla beraber 107 bin 391 puan seviyesinde seyretmekte.
Gün içinde en düşük rakam 106 bin 932 puan, en yüksek 107 bin 425 puan seviyesi görülmüş olundu.
Doların 3.84 lira seviyelerine yükselmesi Borsa İstanbul’a satış getirmeye başlamış oldu. İç ve dış siyasi gelişmeler, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye yardımları kesebileceğine dair beklentiler, Alman bankalarının Türkiye’ye kredi vermede imtina edecek olması beklentisi olarak ise, ABD Başkanı Trump’ın Fed başkanını henüz belirleyememiş olması Türk Lirası’nı baskı altında tutmakta olduğu gözlendi.
Analistler Borsa İstanbul’da satış baskısının devam edebileceğini belirtirken bunun beraberinde ise aşağı yönlü risklerde 107 bin puan, yükselişlerde ise 108 bin 500 puan öne çıkmış oldu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar