Hisse Borsa

Borsa İstanbul düşüşünü hızlandırdı

Borsa İstanbul düşüşünü hızlandırdı.

Borsa İstanbul düşüşünü hızlandırdı. Borsa İstanbul güne yüzde oranında 0.02 oranında değer kaybı ile beraberinde 106 bin 510 puandan başlamış oldu. Açılışın sonrasında ise satışlar etkili olmaya başladı

Borsa İstanbul’da dün başlayan geri çekilme bugün de devam ediyor. Fed’in yarın açıklayacağı faiz kararı, TSK’nın Habur’da gerçekleştirdiği askeri tatbikat, Kuzey Irak’ta yapılacak olan bağımsızlık referandumu ve yükselen dolar kuruyla birlikte Borsa İstanbul’da gerilim artıyor.
Bir süredir düşüş trendinden çıkamayan Borsa İstanbul, güne yüzde 0.02 oranında düşüşle 106 bin 510 puandan başladı.

Saat 11:21 itibariyle hızlanan satışlarla birlikte endeks yüzde 0.33 oranında değer kaybı ile beraberinde 106 bin 185 puan rakamında seyrediyor.
Açılışın sonrasında ise en düşük 105 bin 716 puanı, en yüksek 106 bin 570 puanı görmüş oldu.
Analistler Borsa İstanbul’da gün içinde tepki alımlarının oluşabileceğini söylemesine rağmen 106 bin puanın aşağı yönlü kırılması ile beraberinde 103 bin 500 puan desteğinin gündeme gelebileceğini kaydettiler. Ayrıca yükselişlerde ilk direncin bunun beraberinde ise 107 bin 500 puan olduğunu ve bu puanın yukarı yönlü kırılması halinde ise yapılan incelemede değerlenmenin sürebileceğini de belirttiler.

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar