Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Az Yakan Arabalar

Az Yakan Arabalar

Az Yakan Arabalar Günümüzde yakıt fiyatlarının hızla artması ile araba alacak kişiler az yakıt tüketimine sahip araba modelleri arayışlarına girmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile otomobil mühendisleri tarafında yakıtı oldukça az araba üretimleri yapmaktadır. En az yakan arabalar kategorisinde uzun senelerdir, Renault gelmektedir. Renault yeni Clio modellerinde 1.5 dci motoru ile kilometreye 21 kuruş yakıt tüketimi bulunmaktadır. Symbol modeli ise, 1.5 dci modeli ile kilometreye 22 kuruş yakıt tüketimi bulunmaktadır. Fluence ise, 1.5 dci motor ile kilometreye 26 kuruş yakarak en az yakan araba modelleri içerisinde üst seviyelerde yer almaktadırlar. Renault ticari araçlarda master modeli 2.3 dci modeli ile kilometreye 45 kuruş gibi yakıt tüketimi bulunmaktadır. Küçük ticari araçlarında ise, Kangoo modeli ile 1.5 dci motoru ile kilometreye 29 kuruş yakıt tüketimi bulunmaktadır.

En az yakan arabalar  arasında son yıllarda önemli çıkış yapan Dacia Sandero, 100/ 4.9 yakıt tüketimi bulunmaktadır. Peugeot 308 modeli, 100/ 3.8, Peugeot 208 modeli 100/ 3.1 yakıt tüketimi bulunmaktadır. Bayanların en çok tercih ettiği modellerden biri olan Opel Corsa modeli ise, 100/ 3.4 yakıt tüketimi bulunana bir araçtır. Citroen markasında ise, C3 modeli 100/ 3.6 yakıt tüketimi bulunmaktadır. Bayanların küçük ve şık görüntüsünden dolayı tercih ettiği Mini Cooper 1.5 modeli ile 100/ 3.7 yakıt tüketimine sahiptir. Sağlamlığı ile tanınan Volvo markasının V40 modeli, kilometreye ortalama 19 kuruş yakıt tüketmektedir. Yine bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir model olan Volkswagen Polo modeli ise, kilometreye 19 kuruş yakıt tüketimi bulunmaktadır.

 Alternatif Yakıtlar İle Az Yakan Araçlar

Petrol fiyatlarının yüksek olması ve tükenen bir kaynak olmasından dolayı, alternatif yakıtlar ile çalışan arabalar üretilmeye başlanmıştır. Bu alternatif araçların başında Hybrid modeller yer almaktadır. Hybrid modeller hem benzin hem elektrik ile çalışan en az yakan araba modelleri arasında önemli yere sahiptir. Az yakıt tüketimi ve çevre dostu olması ile geleceğin araç model sistemleri arasında bulunmaktadır. Hybrid model araç yapımında Toyota markası yer almaktadır. Piyasada, Yaris, Auris, Rav4, C-Hr modelleri ile yer alan araçlara sahiptir.

Az Yakan Arabalar

Az Yakan Arabalar

Az Yakan Arabalar

Az Yakan Arabalar Günümüzde yakıt fiyatlarının hızla artması ile araba alacak kişiler az yakıt tüketimine sahip araba modelleri arayışlarına girmektedir.

Kullanıcı Oyu: 4.55 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar