Hisse Borsa
Neler Oluyor?

2016 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

2016 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

2016 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri nedir?

Hisse senedi: Sermaye şirketlerinin ortaklarının koydukları payları oranınca aldıkları kıymetli evraklara, para yerine kullanılan, yasal olan kağıtlara hisse senedi denir.

Hisse Senedinden Nasıl Para Kazanılır? 

Hisse senetlerinin işlem gördüğü yer borsadır. Belirli kuruluşlar veya kimseler ellerinde bulundurdukları sermayeleri ile borsaya girerek hisse senedi alırlar. Bu hisse senetlerinin değer kazanmasını ve verdikleri paranın katlanması ile kazanç elde ederler. Ancak işin püf noktalarını bilmek ve analist uzman bilgilerinden faydalanmak kazancınızı artırırken bilgisizce ve yeterli donanıma sahip olmadan bu işe girilmesinde çok da para kazanmak yerine değer de kaybedebilirsiniz.

2016 Yılının Parlayan Hisse Senetleri

Bilindiği üzere Türkiye’nin 2016 yılında yaşadığı 15 Temmuz darbesinin etkisiyle Türkiye hisse senetlerinin değerlerinin düştüğü görülmektedir. İşte en çok para getirisi sağlayan hisse senetleri:

* Trakya cam: borsa değeri enflasyonun üzerindedir. 1990 yılından bu yana borsa da yatırımcılara kazanç sağlamaktadır. Gün geçtikçe büyüyen ve bünyesine yeni kuruluşlar katan bir şirkettir.

* Eczacıbaşı ilaç firması: tıp alanında faaliyet gösteren Eczacıbaşı hem kendi faaliyetlerini geliştirmiş hem de nükleer tıp alanında gelişim katarak büyümeyi hedef haline getirmiştir. bu durumda daha da gelişeceğinin göstergesidir.

*Arçelik: beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren firma 2016 yılının ilk yarısında iç pazarın oldukça üzerinde bir gelişme kaydetmiş dış pazarda da büyümeyi sağlayarak yatırımcılarına kazanç sağlamıştır.

* Kordsa global

*Aselsan: Türk silahlı kuvvetlerine hizmet veren bir kuruluştur.

*Türk traktör: Yarısından çoğu yabancı yatırımcının elinde bulunan bir firmadır. Aralık aylarında yeni bir traktörü kataloglarına katarak değerini katlamıştır.

*Vestel: Türk markası olan Vestel 2 yıllık bir süreçte önemli yollar kat etmiştir.

*Ford

*Bim gibi birimler 2016 yılının trendleri olmuştur.

2016 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri nedir?

2016 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri nedir?Hisse senedi: Sermaye şirketlerinin ortaklarının koydukları payları oranınca aldıkları kıymetli evraklara, para yerine kullanılan, yasal olan kağıtlara hisse senedi denir.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar