Yaşam
Neler Oluyor?

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Bitki ve Meyveler

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Bitki ve Meyveler

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Bitki ve Meyveler Çağımızda en sık karşılaşılan sağlık sorunlarından bir tanesi de kuşkusuz tansiyondur. Özellikle belirli bir yaşı geçen insanların azımsanmayacak bir kesiminde tansiyon hastalığı görülmektedir. Yüksek tansiyonu hazır yemekler (fast food türevleri), stres, gazlı içecekler tetikleyen faktörler arasındandır. Ne yazık ki tıp da henüz tansiyon için kesin ve kalıcı bir çözüm üretemedi. Piyasada var olan ilaçların tansiyona iyi gelip gelmediği ise halen tartışma konusudur.Bunun yanında alternatif tıp da bazı bitkilerin tansiyona iyi geldiğini belirtmektedir, fakat bu bitkilerin de etkisi tartışma konusudur. Onlar hakkında da kesin bir yorum yapılamamaktadır. Sizler için alternatif tıbbın önerdiği bitkileri araştırdık. Yüksek tansiyona iyi gelen bitkiler nelerdir sorusuna cevap aradık.

Yaban mersini

Antioksidan bakımından zengin bir bitkidir. Yüksek tansiyona iyi gelen bitkiler arasında gösterilmektedir. Her gün 50 gram yaban mersini tüketen bireylerin kan basıncının yüzde 4 ila yüzde 6 arasında düştüğü gözlemlenmiştir.

Sarımsak

Sarımsak çeşitli hastalıklar karşısında olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır.Bu hastalıklar arasında tansiyonu da gösterebiliriz.Japonya hükümetinin sarımsağın tansiyon düşürücü etkisini resmi olarak tanıdığı belirtilmektedir.Yüksek tansiyon hastalarına günde 1 diş sarımsak tüketmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca sarımsağın diğer hastalıklara karşı da inanılmaz etkileri vardır.

Kakao

Kakao içerisinde damarları açarak kan akışını hızlandıran maddeler içermektedir.Damarların açılması tansiyonun düşmesi üzerinde de etkili olacaktır.

Tarçın

Uzmanlar tarafından tarçının da yüksek tansiyonu dengeleyebileceği söylenmektedir. Fakat tarçın hamile kadınlara,kan dengeleyeci ve inceltici ilaç kullanan hastalara önerilmemektedir. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa kullanmayınız. Böbrek ve karaciğer hastalarının da çok az tarçın tüketmetlerinin gerekli olduğu belirtilmektedir.

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Bitki ve Meyveler

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Bitki ve Meyveler Çağımızda en sık karşılaşılan sağlık sorunlarından bir tanesi de kuşkusuz tansiyondur. Özellikle belirli bir yaşı geçen insanların azımsanmayacak bir kesminde tansiyon hastalığı görülmektedir.

Kullanıcı Oyu: 4.55 ( 1 Oy Verildi)

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar