Araştırma İncelemeTeknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Youtuber nasıl olunur? Yöntemleri ve Ayarları

Youtuber Nasıl Olunur ?

Youtuber Nasıl Olunur? Merkezi ABD’ de olan video barındırma sitesi Youtube, kullanıcılarına sisteme yükledikleri videolar üzerinden kazanç sağlama şansı tanıyan bir kuruluş olup Youtuberlar tam da bu noktada kendilerine büyükçe bir pasta kapmaya çalışırlar.

  • Youtuber olmanın cinsiyet, yaş, dil, din, ırk gibi şartları yoktur. Yalnız bu noktada dünya üzerinde en çok konuşulan dillerin diğer dillere nazaran biraz daha avantajlı olacağını söyleyebiliriz ancak her videonun konuşma eksenli olmayacağı da bir gerçektir.

 

  • Youtuber olabilmenin şartlarından ilki yaratıcı olmaktır. Olayları yaratıcı bir gözle sentezleyebilen kişiler diğer insanlar tarafından ilgi çekici bulunurlar ve takip edilme olasılıkları yüksektir.

Youtube para kazanma yöntemleri

  • Bir Youtuber açacağı youtube kanalına isim vermekle işe başlayacaktır ki bu isim mümkün olduğu kadar kısa, anlaşılır ve jenerik bir isim olmalıdır. Firmaların kullandığı sloganlardan feyz alınabilir ama işleyeceğiniz konuların özeti mahiyetinde ve bir okumada insanların zihnine kazınacak türde olursa Youtuber olma yolunda ilk doğru adımı atmış olursunuz.

 

  • Youtuber olarak videolarınızda ses tonunuzu, tonlamalarınızı ve kullandığınız dile olan hakimiyetinizi konuşturun. Hiç kimse konuşmalarınızda yaptığınız dilbilgisi hatalarını duymak istemeyecektir bunu asla unutmayın.

 

  • Eğer bu işi uzun süreli yapmak istiyorsanız ya mesleğiniz olan ya da hobiniz olan konular hakkında video çekmenizi öneriyoruz. Böylece çok daha hızlı ve profesyonel videolar çekebilirsiniz ve uzun soluklu bir işe imza atabilirsiniz.

 

  • Başarılı bir Youtuber olmak istiyorsanız video teknikleri konusunda daima kendinizi yenileyin. Gelişen teknolojiye daima ayak uydurun. Yenilikleri gün be gün takip etmeye çalışın. Şunu unutmayın sizin vitrininiz birkaç dakikalık bir videodan ibaret bu hem çok büyük bir şans hem de çok büyük bir risk demektir. İşte tam da bu nedenle ses, ışık kalitesi ve kaydın kalitesi muazzam önem taşımaktadır.

 

  • Her işte olduğu gibi Youtuber olma çabasında da sabır en büyük erdemdir. Atalarımız ‘’ Sabırla koruk helva olur, dut yaprağı atlas ‘’ demişlerdir. Bunu unutmadan sebat ederek kanalınız için çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekir.

 

Sizlere bu noktaya kadar Youtuber nasıl olunur hakkında detaylı bilgiler vermiş olduk. Güzel ve özel bir youtube kanal adı buldunuz ve kanalınızı açtınız. Kanalınıza özgün videolar yüklediniz. Bu aşamadan sonra Google Adsense hesabınızı videolarınızla entegre ederek video ayarlarınız üzerinden bu videolardan gelir elde etme talebinde bulunmanız lazım. Bu işlemlerden sonra arkanıza yaslanın ve video izlenme oranınızı takip edin. Kazancınız 200.-TL’ yi bulduğunda Youtube’dan ödeme talep ederek artık bende bir Youtuber’ ım diyebilirsiniz.

 

Youtuber nasıl olunur sorusunu merak eden arkadaşların ikinci merak ettikleri soru ise video başına kazanç miktarlarıdır. Video kazanç oranları bir çok değişken ile hesaplandığı için fiks bir fiyat listesi yoktur. Netice yapılan iş spesifik bir iştir ve video izleyicileri olsun, reklamlar olsun, videonun süresi olsun vb faktörler sürekli olarak değişiklik gösterecektir.

Youtube üzerinden kanal açmak için buradan açabilirsiniz.

Youtuber nasıl olunur?

Merkezi ABD’ de olan video barındırma sitesi Youtube, kullanıcılarına sisteme yükledikleri videolar üzerinden kazanç sağlama şansı tanıyan bir kuruluş olup Youtuberlar tam da bu noktada kendilerine büyükçe bir pasta kapmaya çalışırlar.

User Rating: 4.1 ( 2 votes)

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar