Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır?

Youtube üzerinden para kazanma

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? Muhteşem köpek yada tanıtım videolarından oluşan koleksiyonunuz mu var? Geçen sene çektiğiniz videolar var ve bunlar komik mi? Ya da belli bir alanda uzmansınız ve videolar mı çekiyorsunuz? İşte tam size göre bir araştırma.

Youtube üzerinden nasıl para kazanma?

Birçok videonuz var ve bunları paraya dönüştürmek sizin elinizde. Önce kendimize youtube üzerinden bir kullanıcı hesabı açıyoruz. Gerekli tüm bilgileri giriyoruz. Girdikten sonrasında ise kanal açmak isterseniz açabilirsiniz bu sizi dahada uzman kıvamında gösterir.

Youtube üzerinden nasıl video ekleyeceğim?

Gelelim kanalımızı açtık. Şimdi ise bu kanala nasıl video ekleme noktasına geldik. Elinizde olan size özel veya özgün videonuzu isterseniz düzenleme yaparak dahada güzel bir hale getirebilirsiniz. Bunun için internet ortamından bir çok video düzenleme araçları bulunmakta. Bunun için size Camtasia Studio programını önerebilirim. Sonrasında ise videomuz hazır ve herşeyi yaptık. Geldik yükleme esnasına ve yükleme için Video yükle kısmından videomuzu yüklüyoruz. Bu biraz uzun sürebilir internet hızınıza göre değişkenlik gösterebilir.

Youtube üzerinden para nasıl kazanacağım?

Bunun için Youtube adsense hesabınız olması gerekiyor. Hiç endişe etmeyin. Youtube üzerinden adsense başvurusu yapabilirsiniz. Ya da elinizde Adsense hesabı varsa oradan da devam edebilir. Adsense hesabınızı youtube üzerine bağlayabilirsiniz. Sonrasında ise adsense hesabımızı bağladıktan sonra youtube üzerinden yani videolarınız üzerinden reklamlar otomatik olarak görünecektir. Ancak sakın reklamlara siz tıklamayın hesabınız kapatılır. 

Youtube üzerinden para nasıl kazanacağım?

İşte size hesabınızın adsense onayı aldığında böyle bir ekran gelecektir. 

Youtube Adsense onayı
Youtube Adsense onayı

Para nasıl hesabıma gelecek?

Bunun için herhangi bir bankadan hesabınızın olması yeterli. Adsense üzerinden banka iban bilgilerinizi girerek ödemelerinizi banka hesabınıza havale edebilirsiniz.

İpuçları;

  1. Youtube üzerinden reklam tıklamalarına bakabilirsiniz.
  2. Kesinlikle reklamlara siz tıklamayın hesabınız kapatılır.
  3. Mutlaka videolarınız özgün olmalı yoksa telif hakkına girebilir ve video silinir.
  4. Videolarınız eğlenceli hale getirin. Sıkıcı bir hale gelirse izlenmesi düşer ve işe yaramaz bir hale dönüşür.
  5. Videolarınızı yayınlarken başlık ve anahtar kelime seçimine dikkat edin. Çok aranan bir kelimemi, başlık kısmı ve anahtar kelimesi kısmı önemlidir. Çünkü sizi o kelimeler sergiler.
  6. Herhangi bir soru ve görüşleriniz için konu altına yorum yaparak sizlere destek olacağız. Bol kazançlı günler 🙂

 

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır?

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? Muhteşem köpek yada tanıtım videolarından oluşan koleksiyonunuz mu var? İşte size göre bir araştırma...

Kullanıcı Oyu: 4.3 ( 1 Oy Verildi)

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar