Araştırma İnceleme

Yeni Meslekler

Yeni Meslekler Nelerdir?

Yeni Meslekler teknolojinin hızla ilerlemesine bağlı olarak yeni meslekler ortaya çıkmış ve insanlara yeni iş gücü ve iş alanı yaratılmıştır.  Günümüzde yapılmış olan bir araştırma da net bir şekilde gösteriyor ki, bu yıl içerisinde ilkokula başlayan çocukların çok büyük bir kısmı en yeni mesleklerde çalışacaklar.  Bu meslekleri tercih eden kişilerin ise problem çözmek konusunda başarılı olmaları, eleştirel anlamda düşünebilmeleri, yenileyen bir bakış açısını savunmaları, eşsiz bir matematik zekası ve duygusal zekaya sahip olmaları gerekiyor. İşte geleceğin en yeni meslekleri….

Yeni Meslekler Hangileri?

Yeni Meslekler ile ilgili araştırmamız ve açıklamalı yorumları

Yaratıcılık Danışmanı :  Geleceğin en çok talep gören mesleklerinden biri de bu olacaktır. Mesleği icra eden kişiler genellikle robotlarla içli dışlı olacaklar. Hatta öyle bir tasarlama söz konusu olacak ki, insanların günlük işleri genellikle robotlar tarafından yürütülecek.

Veri Güvenlikçisi : Günümüzde kurumlarda toplanan önemli bilgiler genellikle veri şeklinde bilgisayara giriliyor. İlerleyen süreç içerisinde bu verilen korunmasına sıkıntı yaşanacağı düşünülüyor. Bu nedenle veri bekçileri gerekli bilgileri korumakla mükellef olacaklar.

Nesne İnternetçiliği :  Geleceğin en ilginç mesleklerinden biri de bu olsa gerek ! Nesne internetçiliğinin alanı eşyaları hem birbiri ile hem de insanlar ile konuşur hale getirmektir. Bu mesleğin çok büyük bir önem taşımasının asıl nedeni ise insanların herhangi bir hastalık durumunda, yalnız kalsalar dahi ambulansı arayacak bir eşyasının olabilecek olmasıdır. Bu da gelecekte yalnızlık faktörünün ortadan kalacak olduğuna işaret ediyor.

Yapay Zeka Uzmanlığı : Yapay zeka denildiği zaman akıllara ilk gelen elbette ki bilgisayarlardır. Bilgisayar zekalarını geliştirecek olun bu meslek, gelecek için çok büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü insan hayatını düzenleyecek önemli unsurları barındırmaktadır.

Veri Analisti : İnsan hayatının büyük bir kısmı verilerden oluşmaktadır. Yaşadıklarımız, yapacaklarımız ve insanlarla olan diyaloglarımız beynin verdiği komutları gerçekleştiren bir veridir. Bu verilerin korunması ve düzenlenmesi içinse bir analiste ihtiyaç olacak.

Mühendislikler : Şu anda bilinen mühendislik alanlarından ziyade yeni mühendislik alanlarının doğacağı bilinmektedir. Mesela yapay zeka mühendisliği vb. gibi konularda uzman kişiler yetiştirilecek. Mühendislik alanları zamanın koşullarına göre değişkenlik gösterecek.

Yeni Meslekler

Yeni MesleklerTeknolojinin hızla ilerlemesine bağlı olarak yeni meslekler ortaya çıkmış ve insanlara yeni iş gücü ve iş alanı yaratılmıştır. 

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar