Araştırma İnceleme

Windows İPhone’da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Windows İPhone’da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Windows İPhone’da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Windows Phone kullanırken eğlenceli, komik, önemli hatta oynatılan oyunlardaki yüksek skorlar ile karşı karşıya gelebilirken tüm bunları sonsuzlaştırmak için ekran görüntüsüne (Screenshot) ihtiyaç vardır. Bu nedenle piyasaya sürülen tüm cihazlara Ekran görüntüsü alma özelliği eklenmiştir. Windows Phone cihazı da bu özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Windows İPhone’da Ekran Görüntüsü Alma 

Windows işletim sistemli cihazlarda gerek telefon gerek ise tablet olsun fark etmeksizin, ekran görüntüsü alma kolaylığı sağlanmıştır. Tek yapılması gereken şey Windows Başlat (Home) tuşu ile güç tuşuna aynı anda basmaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra yakaladığınız ekran görüntüsü, Ekran görüntüleri albümüne dilerseniz size sorularak dilerseniz size sorulmadan kaydedilecektir.

Ekran Fotoğrafı (Screenshot) Alma Gereksinimi

Ekran Fotoğrafı (Screenshot) Alma Gereksinimi, çoğu durumda birçok gereksinimi karşılayan bir eylemdir. İnternet olmaksızın çoğu fotoğrafa istendiği taktirde anında ulaşabilmeyi sağlar. Bu nedenle Windows Phone cihazlarda ekran fotoğrafı alma özelliği müşteriler tarafından ilgi görmektedir.

Ekran Fotoğrafı Alma Kolaylığı

Ekran fotoğrafı alma, diğer tüm cihazlarda olduğu gibi Windows Phone cihazında da oldukça kolaydır. Diğer cihazlarda genelde çift tuşla bu durum gerçekleşir iken Windows Phone cihazında da bu özellik devam etmektedir.

Windows Phone’da Sürüm Farklılığı

Windows Phone cihazlarında, sürüm farklılıkları olabiliyor. Farklılıklar bu etkilere neden olabilir: Windows Phone’da sürüm farklığı olunca ekran görüntüsü alma tuş kombinasyonu tamamen değişebiliyor. Windows Phone 8.1’de ekran görüntüsü alınmak istenirse Güç (Power) tuşu ile Ses arttır tuşuna aynı anda basılırken bu ekran görüntüleri Fotoğraf Hub’ındaki Ekran (Screenshot) Görüntüleri dosyasına kaydedilir. Fakat diğer sürümlerde ekran görüntüsü almak için Windows Phone 8.1’den farklı olarak Ekran Görüntüsü (Screenshot) alınıyor.

Windows İPhone'da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Windows İPhone'da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Windows Phone kullanırken eğlenceli, komik, önemli hatta oynatılan oyunlardaki yüksek skorlar ile karşı karşıya gelebilirken tüm bunları sonsuzlaştırmak için ekran görüntüsüne (Screenshot) ihtiyaç vardır. Bu nedenle piyasaya sürülen tüm cihazlara Ekran görüntüsü alma özelliği eklenmiştir. Windows Phone cihazı da bu özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar