Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Whatsapp’ta kalın ve italik yazı

Whatsapp’ta kalın ve italik yazı

Whatsapp’ta kalın ve italik yazı WhatsApp’a gelen yeni güncelleme ile beraberinde ise, kullanıcılar artık yazıları kalın ve italik yapabilecek artık.

Whatsapp’ta kalın ve italik yazı nasıl olur?

Whatsapp için yayınlanan son güncelleme ile beraberinde ise kullanıcıların kalın ve italik olarak mesajlar göndermesi mümkün olacağı bilgisi yer aldı. Daha önce beta programına dahil olanlar için yayınlan bu sürü olarak, şimdi de genel olarak verilmiş olundu.. En son sürüm uygulamaya sahip olanlar kendi aralarında yazışırken mesajları kalın ve italik olarak ayarlanabilecek artık.

Mesajınızdaki bir kısmı bold (kalın) yazmak için asterisk (*) sembolünü bununla beraber ise, italik yazmak için ise (_) sembolünü kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak, *merhaba* yazdığınızda bu kelime karşı tarafa bold olarak gidecek. _merhaba_ yazdığınızda ise italik olarak gidecek.

Eğer üstü çizili yazmak isterseniz, kelimeleri tilde dediğimiz dalgalı çizgi işaretiyle ~merhaba~ yazmanız yeterli olmuş olacak.

Bunların yanı sıra güncelleme ile beraberinde tüm cihazlara yeni mesajları gelen bildirim üzerinden cevaplamanızı sağlayan hızlı cevap özelliği de ekleneceği gelen haberler arasında yer alıyor. Ayrıca, birden fazla sohbeti aynı anda arşivleme, silme, sessize alma gibi özellikler de yer aldığı gözlendi.

Diğer bir yeniliğe göre ise yer alan haberde ise WhatsApp’ta sohbet sırasında hızlı kameraya dokunarak anında fotoğraf ya da video çekebilir veya galeriden fotoğraf ya da video seçip gönderebileceksiniz. Bununla beraber ise ek olarak düz renklerden oluşan yeni sohbet duvar kağıtları da güncelleme ile geliyor.

Güncelleme şimdilik olarak Android cihazlar için yayınlandı ve yakın tarihte ise iOS ve Windows Phone’a da gelmesi beklentiler arasında yer alıyor.

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar