Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Whatsapp artık bilgisayarlarda indir

Whatsapp artık bilgisayarlarda indir

 

 

Whatsapp; Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 (Mavericks) ve üstü sürüm işletim sistemleri olarak için de kendi uygulamasını bu sabah yayınlamış oldu.

 

Whatsapp‘ın mobil uygulamasının sonrasında ise bilgisayarlar için özel bir uygulama da çok yakında kullanıcılara bu sabah sunulmuş oldu. Bilgisayar başında olarak Whatsapp üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapmak ilerleyen haftalarda mümkün olacak artık bundan böyle.

Whatsapp; Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 (Mavericks) ve üstü sürüm işletim sistemleri için kendi uygulamasını bu sabah yayınladı ve kullanıcıların hizmetine sundu. Uygulama ile birlikte kullanıcıların ayrıca Whatsapp Web’i kullanmalarına gerek kalmazken bunun beraberinde ise, artık uygulamayı ücretsiz olarak indirerek de kullanıcılar bilgisayar başında çalışmalarını devam ettirecek.

 

TARAYICI ZORUNLULUĞU ORTADAN KALKTI OLDU

Whatsapp‘ın uygulamasının bilgisayarlara gelmesiyle beraberinde ise artık tarayıcı kullanma zorunluluğu da kalmamış olurken; zira uygulama arka planda çalışacağından kullandığınız tarayıcıda bir sekmeyi Whatsapp için ayırmak gerekmeyecek artık.

 

 

WHATSAPP UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Uygulama şu an yer alan Windows 8’in altı Windows sürümlerinde çalışmıyor. Yeni sürüm olarak ise Windows ve Mac OS kullananların QR kodunu taratmaları gerekmekte olduğu bilgisi yer alırken; tıpkı Whatsapp Web’de olduğu gibi. Böylece Whatsapp’a bağlandığınızda bildirimler de aynen diğer uygulamalarda olduğu gibi ekranın sağ alt bölümünde görülmüş olacak.

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar