• YARIM ALTIN
  8.060,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8248
  % 0,04
 • € EURO
  35,2439
  % -0,18
 • £ POUND
  41,7711
  % -0,20
 • ¥ YUAN
  4,5201
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3687
  % -1,99
 • BITCOIN/TL
  2109061,354
  % -0,79
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Ucuz Alışveriş Nasıl Yapılır?

Ucuz Alışveriş Nasıl Yapılır?

Ucuz Alışveriş Nasıl Yapılır?

Ucuz Alışveriş Nasıl Yapılır? Alışveriş yapmak zaman zaman sevdiğimiz zevkler arasında ancak maalesef hem alışverişi abartmak hem de uygun fiyatlı olmayan seçenekleri kullanmak, aylık bütçemizi sarsabiliyor, bizi gereksiz borçlar içerisine sokabiliyor. Dolayısıyla ucuz alışveriş nasıl yapılır sorusunun cevabı da giderek önem kazanıyor. Sizler için bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalara değinmeye çalıştık.

Gerekirse Kiralama Seçeneklerini Kullanın

Yurtdışında ürünleri satın almak yerine kiralamak yaygın bir gelenek ancak ülkemizde genel olarak sadece otomobil gibi konularda bu alışkanlık var. Eğer bir otomobil sahibi olmak istiyor ancak onu sadece haftasonları bir iki yere gitmek için kullanmayı planlıyorsanız, otomobil satın almak yerine onu kiralayabilirsiniz. Pek çok kişi maalesef kredi çeker alırım, neticede kira da veriyoruz, biraz daha parayla otomobil sahibi olurum diyebiliyor. Ancak kiraladığınız aracın bakım masrafları, arızaları, kaskosu, sigortası gibi konular sizi ilgilendirmiyor ve aslında gerçek maliyet sebebi olan bu masraflardan kolayca kurtulabiliyorsunuz.

Fiyat Düşüşlerini Takip Edin, Sezon Dışı Alışveriş Yapın

Eğer alışverişlerinizi güzel planlar ve neye ihtiyacınız olduğunu en iyi şekilde tespit ederseniz, sezon bitimlerinde gelecek sene ihtiyaç duyacağınızı düşündüğünüz tüm ürünleri en uygun fiyatlara alabilirsiniz. Bunun yanında süpermarketlerin yayınladıkları haftalık indirim bültenlerini de internet üzerinden takip edebilir, almak istediğiniz şeylerde en ucuz anları yakalayabilirsiniz.

Fiyat Karşılaştırma Sitelerinden Faydalanın

İnternetteki pek çok site, aynı ürünün hangi alışveriş sitelerinde hangi fiyata satıldığını tespit ediyor ve içlerinden en ucuz olanı size gösterebiliyor. Bu karşılaştırma sitelerinin nimetlerinden faydalanarak aynı ürünlere daha fazla ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Her ne kadar genellikle online alışverişe yönelik olsalar da bu fiyat karşılaştırma sitelerinin bazılarından direkt mağaza bilgisi almak da bazen mümkün olabiliyor.

Online Alışverişin Nimetlerini Kullanın

İnternetten alışveriş yapmak her ne kadar kargo bekleme, ürünü direkt görememe, defolu ürün gelebilmesi gibi sebeplerden dolayı belli riskler barındırıyor ancak pek çok ürünün bu sitelerde daha ucuza alınabildiği de bir gerçek. Aceleniz olmayan ve illa ki birebir görmeniz gerekmeyen ürünleri direkt olarak internet sitelerinde bulun ve oradan satın alın. Elbette satın alma yaptığınız sitelerin güvenli siteler olması gerektiğini unutmayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.