Sigortacılık Haberleri

S&P: Türkiye’de sigorta sektöründe risk az

S&P: Türkiye’de sigorta sektöründe risk az

S&P: Türkiye’de sigorta sektöründe risk az Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan S&P, sigorta sektörü ülke risk değerlendirmeleri raporunda yer alan Türkiye gayrimenkul ve kaza sigortası sektörü için sektör ve ülke riskini ılımlı olarak değerlendirdiklerini bildirisinde bulunuldu.

S&P, risk değerlendirmelerinin yanında Türkiye’de gayrimenkul ve kaza sigortası seektöründe faaliyet göstermekte olan şirketlerin karşı karşıya oldukları tipik riskler seviye ve rakamını kapsadığını ve ılımlı ülke ve sektör riskleri görüşlerini yansıttığını belirtti.
S&P değerlendirmelerinde Türkiye’nin göreceli olarak ılımlı gelir seviyesinin yanında ise, ekonomideki oynaklığı ve yüzdesel oranda 10 civarındaki işsizlik oranını temel aldıklarını açıklarken, prim reel büyüme oranının 2015 sonunda yüzdesel oranda 10 olduğunu ve 2016’da bu oranın yüzde 3’e gerilemesinin muhtemel olduğunu düşündüklerini altını çizdi.
Raporda 2015’in ilk 9 ayında hayat dışı sigorta sektöründe nominal prim büyümesinin yüzdesel oranda ise 15 olduğu, ancak yüksek enflasyon sebebiyle reel büyümenin yüzde 7,5 civarında kaldığı da belirtilmiş oldu.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar