• YARIM ALTIN
  6.327,00
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9402
  % 0,08
 • € EURO
  31,2451
  % 0,30
 • £ POUND
  36,4488
  % 0,31
 • ¥ YUAN
  4,0448
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3146
  % 0,55
 • BITCOIN/TL
  1270860,357
  % 0,71
 • BIST 100
  7.826,37
  % -0,37

Seyahat Sigortasının Süresi Nasıl Belirlenir?

Seyahat Sigortasının Süresi Nasıl Belirlenir?

Seyahat Sigortasının Süresi Nasıl Belirlenir?

Seyahat Sigortasının Süresi Nasıl Belirlenir? Seyahat sigortası, özellikle yurt dışı seyahatine çıkanların tercih ettiği bir sigorta çeşidi oluyor. Kişi, seyahati boyunca kendisini çeşitli yönlerden güvence altına almış oluyor ve bu güvenceler, oluşabilecek herhangi bir aksaklık durumunda gerek kendisinin gerekse ailesinin yararlanmasına elverişli oluyor. Seyahat sigortaları, genel olarak kaza, hastalık, çalınma, hasar gibi maddi ve manevi durumları güvence altına almakta ve sigorta şirketlerine göre içerikleri değişmekte. Bunun yanında seyahat sigortalarının içerik ve güvenceleri, sigorta şirketlerinin ürünleri arasında da farklılık gösterebilmekte.

Seyahat Sigortalarının Teminat Süreleri

Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu seyahat sigortası süreleri birçok farklılık barındırıyor. Bu farklılıklar daha çok kişinin seyahat süresine bağlı olarak talebine uygun halde sunuluyor. Teminat süresi en az seyahat edilecek ülkede kalınacak süre kadar olabiliyor. Bunun üst sınırı yoktur ama alt sınır olarak böyle bir düzenleme yer alıyor. Örneğin, bir ülkeye 10 günlük seyahat düzenleyen bir kişinin seyahat sigortası süresi gideceği ülkede kalacağı süre kadar, yani en az 10 günlük olarak belirleniyor.

Seyahat sigortalarının kişilere avantajlarından birisi de uzun süreli süre belirlemelerinin yapılabilmesi. Bu sayede kişi, birçok seyahatini tek sigorta poliçesi üzerinden yürütebiliyor. Sık sık seyahat edenler açısından seyahat sigortasının uzun süreli alınabilmesi ve farklı seyahatleri kapsayabilmesi maddiyat açısından büyük avantaj oluşturuyor. Örneğin 1 yıllık seyahat sigortası yaptırılması durumunda, seyahat sigortasının güvenceleri 1 yıl içerisindeki bütün seyahatleri kapsıyor.

Teminatları Belirleyen Gümrük Girişleridir

Seyahat sigortalarının tamamında, sunulan teminatlar seyahat edilen ülkenin gümrüğünden geçişle başlar ve Türkiye gümrüğüne girişle son bulur. Elbette poliçe süresinin içerisinde olması asıl şarttır. Tekrar seyahate çıkıldığı zaman teminatlar aynı şekilde işlemeye devam eder.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.