Editörün SeçtikleriGündem

Promosyon ödemesi ne zaman?

Promosyon ödemesi ne zaman?

 

Hükümet, banka ve SGK Arasında yapılan anlaşmalar gereği, çeşitli bankalardan maaşlarını alan emeklilere, promosyon ödemeleri 01.03.2017 Tarihi ile tam olarak başlatıldı.
Emeklilere en çok maaş ödeyen Ziraat Bankası promosyon ödemelerini TC kimlik numarasının son sayısına göre mart, nisan ve mayıs aylarında yapacak. Diğer taraftan SGK ile anlaşması olan veya olmayan bazı özel bankalar ise, yoğunluk olmaması nedeniyle mart ayında tüm ödemeleri tamamlayacaklarını söylediler.

Promosyon ödemesi 

Buna göre, TC kimlik numarasının son hanesi 0-2 ile biten emekliler Mart ayından itibaren, 4-6 ile bitenler Nisan ayında,, 8 ile bitenler ise Mayıs ayında promosyon ödemelerini alabileceklerdir.

 

promosyon ödemesi nasıl
promosyon ödemesi nasıl

Şartların tümden kaldırılması, maaşını çektiği bankalardan kredi kullanan ya da eksi bakiyeye düşen emeklilerin maaşlarını, başka bankalara taşımasındaki engelin de kalktı. Artık isteyen her emekli kredi borcuna bakılmaksızın maaşını başka bankalara kaydırabilecek.
Daha önce bankalarca istene, taahhütname ve otomatik ödeme talimatlı fatura şartı da çoğu bankada kaldırıldı.
Alınan emekli maaşlarına göre promosyon tutarı değişecek. 3 yıllık dönem için; maaşı bin liranın altında olanlara 300 lira, maaşı bin-2 bin lira arasında olanlara 375 lira, maaşı 2 bin liranın üzerinde olanlara 450 lira ödenecek. Ayrıca; maaş tamamının ATM’den tek seferde ücretsiz çekilebilecek. Maaş hesapları için, hesap işletim ücreti muafiyeti verilecek.

Vefat eden emeklilerin hak sahipleri de, promosyondan yararlanacak. Emeklilerin eş ve çocukları, kendilerine bağlanan maaşa göre belirlenen promosyon tutarını alacak.


Etiketler

Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar