Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır? Tüm dünyayı etkisi altına alan ve giderek yaygınlaşan Pokemon Go çılgınlığı Türkiye’ye de sıçramış oldu. Binlerce oyuncu bayram tatilini de fırsat bilip sokaklara döküldü ve insanlar sadece bu oyuna iyice odaklandı. Büyük ilgi gören bu mobil oyunla ilgili en çok merak edilenleri ve ipuçlarını derledik ve tüm detaylar Finanspara farkıyla sizlerle…

 

 

1

Pokemon Go nasıl bir oyun?

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır? Pokemon Go, akıllı telefonlarla online olarak, “artırılmış gerçeklik” (augmented reality) teknolojisiyle oynanabilen aynı zamanda yüksek teknolojili bir mobil oyun. Oyunda amaç gerçek hayatta belirli adreslere giderek orada bulunan pokemon karakterlerini yakalamak üzerine kurulu olan bir uygulamadır. Pokemon toplayıp kendi koleksiyonunuzu oluşturmak için sokaklarda dolaşmanız gerekmekte sabit olursanız eğer pek verim sağlayamazsınız. Toplanılan Pokemonlarla, diğer oyuncularla savaş yapılabiliyor ve çok zevkli bir hale geliyor.

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

2

Pokemon Go Türkiye’de nasıl oynanır?

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır? Pokemon Go’nun ABD’de yayınlanmasının sonrasında ise, oyun kısa sürede Apple’ın App Store’unda birinci sıraya yerleşmiş oldu. Şu an için yapılan incelemelerde ise ABD ile birlikte Avustralya ve Yeni Zelanda’da Android ve iOS mağazalarından indirilebilir durumda olduğu gözlenirken sadece bu ülkelere hizmete sunuldu. Pokemon Go oyunu, ileri tarihlerde bütün dünyaya açılacak ancak kesinleşmiş bir tarih yok ve merakla beklenmekte ancak incelendiğinde ise Whatsapp, Facebook, İnstagram gibi bir çok uygulamadan fazla zaman geçirildiği görüldü. Pokemon Go yapımcısı Nintendo, diğer ülkedeki kullanıcıların biraz daha sabretmelerini istedi ve merakla bekleniyor. Oyunun yakında Japonya’da da kullanıma sunulması beklentiler arasında yer alıyor.

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

3

Pokemon Go nasıl indirilir?

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır? Henüz resmi olarak ülkemizde indirilmeye sunulmayan bir oyun ve Türk kullanıcıları da merakla bekliyor, bazı yamalı APK sürümleri sayesinde ülkemizde de oynanabiliyor. Ancak resmi olmayan bu sürümlerin telefonunuza zarar verebileceğini de unutmamakta fayda var ve ciddi risk sizlere doğurabilir

Pokemon Go oyunu tabletlerde değil yalnızca akıllı telefonlar üzerinden oynanabilir durumda ve tabletlere ise gelecek zamanda sunulacak.

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

4

Pokemon Go oyununun yapımcıları uyarıyor dikkat

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır? Yapımcılar oyun gerçek dünyada oynandığı için kullanıcıları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıyor ve risk oluşturabilir. Oyun esnasında sürekli etrafta pokemon bulmak için telefon kamerasına odaklanan oyuncular çevresel faktörlere de dikkat etmeleri konusunda uyarılıyor.

 

[poll id=”2″]

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar