Araştırma İnceleme

Neden Bireysel emeklilik ?

Neden Bireysel emeklilik ?

Neden Bireysel emeklilik? Geçtiğimiz yıllarda bireysel emeklilik sisteminden halkımızın çoğunun dili yandı. Artık bireysel emeklilik sistemini kimse tercih etmemekte. Ama biz bu bireysel emeklilik sisteminin ne işe yaradığını acaba biliyor muyuz ? Genelde insanlarımız eline bir şey geçmeyen elle tutulmaya bir ürüne ödeme yapmaktan nedense kaçınıyoruz. Ancak Bireysel emeklilik aslında sizin bir nevi gençliğinizde çalışma hayatında yaptığınız birikimdir. Şimdi artık yüzde %25 devlet katkısı ile yararlanabilmektesiniz. Bireysel emeklilik süreniz dolduğunda ise bu paranı tamamını yada aylık maaş olarak alabilmektesiniz. Bireysel emeklilik nedir? yazımızdan açıklamalı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Paramız nasıl değerlendiriliyor? 

Bireysel emeklilikte paranız çeşitli fonlar üzerinden değerlendirilmektedir. Bu her bankanın veya sigorta şirketinin fon paketlerine göre değişmektedir. Sürekli fonlarda değerlendirilmesi paranızın düşüşe geçmesi anlamına gelmez fonlar tiplerine göre değişir ama genelde zarar etmeyen fonlar üzerinde değerlendirilir.

Bireysel Emeklilik Sistemi ne işe yarar?

Kısaca özetlemek gerekirse Bireysel emeklilik sistemi halen Türkiye’de oturmamış durumda. Çünkü anı yaşayan bir halk olarak halen devam ediyoruz. Yarın çocuklarınıza yada akraba ailenize bir hastalık geçirdiğinizde neler yapacağınızı hiç düşündünüz mü ? O yüzden hiç bir şey için geç değildir. Zararın neresinden dönerseniz kardır herkes için. Tüm soru görüş ve önerileriniz için Finanspara’ya sorun kısmından sorabilirsiniz.

 

Neden Bireysel emeklilik ?

Neden Bireysel emeklilik ? Geçtiğimiz yıllarda bireysel emeklilik sisteminden halkımızın çoğunun dili yandı. Artık bireysel emeklilik sistemini kimse tercih etmemekte. Ama biz bu bireysel emeklilik sisteminin ne işe yaradığını acaba biliyor muyuz ?

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar