Araştırma İnceleme
Neler Oluyor?

Monero nedir?

Monero nedir?

Monero nedir? Monero, Nisan 2014’te başlatılan ve açık kaynak kodlu, gizlilik odaklı bir şifreleme yüzdesi. Katkıda bulunan geliştiriciler, kendileri için bir kenara koymadan bu yenilikçi şifreli eşzamanlılığı tanıttı ve ekip, daha fazla geliştirme için bağışlara ve daha geniş topluluğa güven veriyor.

Monero ne işe yarar?

Monero ne işe yarar? gönderenlerin ve alıcıların kimliklerini gizlemek için zil imzalarını ve gizli adresleri kullanır. Zil imzaları, bir kullanıcının hesap anahtarlarını, olası imzalayanların bir ‘zil’ oluşturmak için monero’nun blok zincirinden alınan genel anahtarlarla birleştirir veya karıştırır; yani, dışarıdaki gözlemciler bir imzayı belirli bir kullanıcıya bağlayamaz.

Bir halka imza kavramı ilk olarak 2001 tarihli bir makalede MIT ve Weizmann Enstitüsü’nden akademisyenler tarafından tanımlandı ve teknolojinin kullanılması, blok zincirlerde kullanılan kriptografinin çoğunun yeni olduğu ve bir süre için monero’ya meşruiyet sağlamasına yardımcı oldu. zaman testi.

Monero Nereden Satın Alınır?

Birçok kripto para birimi için karıştırma hizmetleri mevcutken, kullanıcılar genellikle bir şeyi gizlemek istediklerinde sadece paraları karıştırmışlardır. Ancak Monero, işlemlerde kullanılan tüm paraları harmanlıyor ve gönderenler ve alıcılar üçüncü şahısların görmesini istemediği bilgileri gizlemek için madeni paralar karışıyor şüphelerini gidermeye yardımcı oluyor.

Monero kullanıcıları işlem geçmişlerini gizli tutma yeteneğine sahipken, bu bilgileri de seçerek paylaşabilirler. Her monero hesabının, hesabının işlemlerine bakmasına izin veren bir görüntüleme anahtarı vardır.

Başlangıçta, zil imzaları, aktarılan miktarı gizlemeden mono işleminde bulunan göndericileri ve alıcıları örtbas etti. Bununla birlikte, RingCT adlı bir güncelleştirme, hem bireysel işlemlerin değerini hem de gönderenlerin ve alıcıların kimliğini gizleyen yeni bir halka imza uyguladı.

Halka imzalardan yararlanmanın yanı sıra, monero, rastgele üretilen gizli adreslerle, alıcı adına yapılan her işlem için bir defalık adresler oluşturarak gizliliği geliştirir. Bu özellik ile, alıcılar tek bir adres yayımlar ve aldığı işlemler ayrı, benzersiz adreslere gider. Sonuç olarak, para yatırma işlemleri, gönderenin veya gönderenin yayınlanan adresiyle bağlantılı olamaz.

Monero nedir?

Monero nedir? Monero, Nisan 2014'te başlatılan ve açık kaynak kodlu, gizlilik odaklı bir şifreleme yüzdesi. Katkıda bulunan geliştiriciler, kendileri için bir kenara koymadan bu yenilikçi şifreli eşzamanlılığı tanıttı ve ekip, daha fazla geliştirme için bağışlara ve daha geniş topluluğa güveniyor.

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar